K2 Listing

K2 Listing

قیمت تمام سکه و طلا امروز در بازار رشت افزایش و ربع سکه کاهش یافت، اما قیمت نیم سکه تغییری نکرد.

گیل ندا،   اتحادیه طلا و سکه رشت اعلام کرد : سکه و طلا هم اکنون در بازار رشت با این قیمت‌ها معامله می‌شود.

 

تمام سکه بهار آزادی ۱۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان                + ۱۰۰ هزار تومان

نیم سکه بهار آزادی ۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان                   بدون تغییر

ربع سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان                   - ۵۰ هزار تومان

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم یک میلیون و ۴۷۶ هزار تومان         + ۴۰ هزار تومان

یک اپیدمیولوژیست ضمن تشریح آخرین روند شیوع بیماری‌های کرونا و آنفلوآنزا در کشور، گفت: احتمال آن وجود دارد که افزایش موارد کرونا را در اواخر ماه جاری یا اوایل آذر ماه شاهد باشیم.

گیل ندا، دکتر بابک عشرتی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره روند شیوع آنفلوآنزا در کشور، گفت: باید توجه کرد که در حال حاضر موارد کرونا در کشور کاهش یافته است. در عین حال در این فصل مانند هر سال، موارد آنفلوآنزای‌مان افزایش یافته است. بنابراین در کنار کرونا که البته مواردش کاهش یافته، افزایش موارد آنفلوآنزا را شاهد هستیم؛ به طوری که می‌توان از اپیدمی آنفلوآنزا صحبت کرد. البته این اتفاقی است که قبل از کرونا هر سال در کشور رخ می‌داد. بعد از شیوع کرونا با توجه به رعایت مسائل پیشگیرانه از سوی مردم، مقداری موارد آنفلوآنزا کاهش یافته بود. در حال حاضر موارد ابتلا به کرونا کاهشی‌ شده و ابتلا به آنفلوآنزا را شاهدیم.

علائم آنفلوآنزا

وی با بیان اینکه سویه در گردش آنفلوآنزا عمدتا سویه H۱N۱ بوده و سویه‌ای قدیمی است، ‌افزود: از نظر علائم، ظاهر آنفلوآنزا تفاوت چندانی با کرونا ندارد؛ به طوری که در آنفلوآنزا هم در وهله اول علائمی مانند تب، آبریزش بینی، سوزش و درد گلو پدیدار می‌شود و بعد به تدریج سرفه ظاهر می‌شود و اگر بیماری به سمت شدید شدن رود، علائم تنفسی شدیدتر را خواهیم داشت که ممکن است بیمار در این شرایط نیاز به بستری داشته باشد.

تاکید بر رعایت بهداشت دست‌ها برای پیشگیری از آنفلوآنزا

تا زمان رفع علائم در منزل بمانید

عشرتی ادامه داد: در حوزه پیشگیری از آنفلوآنزا، همان اقداماتی را که برای پیشگیری از کرونا انجام می‌دادیم، اعم از استفاده از ماسک و شست‌وشوی دست و... در برابر پیشگیری از آنفلوآنزا هم موثر است. در عین حال بیشتر تاکید می‌کنیم که افراد مبتلا به آنفلوآنزا یا کرونا تا زمانیکه علامت دارند در منزل بمانند؛ زیرا در این صورت انتقال بیماری بسیار کندتر خواهد بود. معمولا مدت زمان از بین رفتن علائم و ماندن در منزل هم در آنفلوآنزا و هم در کرونا، بین سه تا پنج روز است. ضمن اینکه در آنفلوآنزا تاکید بر روی رعایت بهداشت دست بیشتر است.

در صورت ابتلا به آنفلوآنزا، چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

این اپیدمیولوژیت درباره علائم خطر در آنفلوآنزا، گفت: افرادی که به بیماری زمینه‌ای مبتلا هستند مانند مبتلایان دیابت، سرطان و ... یا افراد سالمند و زنان باردار بهتر است که همان زمان که علائم و بیماری در آنها شروع می‌شود، به پزشک مراجعه کرده و معاینه شوند؛ به طور کلی هم هر کس که احساس می‌کند علائمش رو به بدتر شدن است، به گونه‌ای که دارد تنگی نفس پیدا می‌کند، سرفه‌هایش بیش از حد زیاد شده و اذیت‌کننده است، بهتر است که به پزشک مراجعه کنند. در عین حال جوانان و افرادی که بیماری خاصی ندارند، در منزل استراحت کنند، تب‌برهای ساده‌ای مانند استامینوفن و مایعات زیاد مصرف کنند.

در زمان ابتلا به آنفلوآنزا و کرونا آنتی‌بیوتیک بخوریم؟

عشرتی درباره مصرف آنتی‌بیوتیک‌ها در زمان ابتلا به آنفلوآنزا و کرونا، گفت: باید توجه کرد که آنفلوآنزا و کرونا بیماری‌های ویروسی هستند و اصلا آنتی‌بیوتیک روی آن‌ها اثر ندارد؛ چراکه آنتی‌بیوتیک‌ها بر روی باکتری‌ها موثر است. در نتیجه مصرف آنتی‌بیوتیک در بیماری‌های ویروسی توصیه نمی‌شود. زیرا نه‌ تنها موثر نیست، بلکه می‌تواند مقاومت میکروبی را هم افزایش دهد؛ به طوری که اگر عفونتی بعدا در بدن ایجاد شود، دیگر بدن به آنتی‌بیوتیک‌های ساده جواب نداده و مجبوریم آنتی‌بیویتک‌های گران‌تر و با عوارض بیشتر را مصرف کنیم.

وضعیت شیوع کرونا در کشور

وی در ادامه صحبت‌هایش درباره وضعیت کرونا در کشور نیز گفت: تا جایی که اطلاع دارم سویه‌های غالب کرونا در کشور همچنان BA۴ و BA۵ است. البته اکنون نمونه‌برداری‌ها در کرونا مقداری کاهش یافته است. به طور کلی تصور می‌کنم کرونا به سمتی پیش می‌رود که موارد سبک‌تر و بستری کمتر داشته باشد. البته شاید افزایش موارد کرونا را در اواخر ماه جاری یا اوایل آذر ماه داشته باشیم. زیرا ایمنی جمعی ناشی از ابتلا به کرونا یا تزریق واکسن، بعد از مدتی کاهش می‌یابد و افرادی که مستعد ابتلا به بیماری هستند، افزایش می‌یابند و از آنجایی که ویروس همچنان گردش دارد و افراد هم در معرض ابتلا هستند، احتمالا افزایش موارد کرونا را خواهیم داشت، اما میزان این افزایش باید بیشتر مورد بررسی قرار گیرد.

عشرتی درباره واریانت‌های جدیدی مانند XBB و BFY که در برخی کشورها گزارش شده‌اند، گفت: به طور کلی سوش‌های جدید کرونا به گونه‌ای هستند که می‌تواند گفت عمدتا راه‌های هوایی فوقانی را درگیر می‌کنند. در نتیجه خود بیماری سبک‌تر خواهد بود، اما میزان انتقال بیشتر است و در نتیجه سرایت بیشتری خواهند داشت. در حال حاضر همین موضوع را در کشور خودمان هم می‌بینیم که تعداد بستری‌ها کاهش یافته و شدت بیماری کمتر شده، اما سرایت‌پذیری دارد.

توصیه‌هایی درباره تزریق واکسن کرونا و آنفلوآنزا

وی تاکید کرد: در زمینه تزریق واکسن، توصیه ما این است که زنان باردار، مبتلایان به بیماری‌های زمینه‌ای، سالمندان، کودکان مبتلا به بیماری زمینه‌ای، حتما واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند. معمولا واکسیناسیون علیه آنفلوآنزا از هفته دوم مهر ماه آغاز شده و بیشتر توصیه می‌شود که واکسن آنفلوآنزا در مهر ماه تزریق شود، اما تاثیر واکسن و اثربخشی آن تا بهمن و اوایل اسفند ماه هم هست. بنابراین توصیه می‌کنیم که این گروه‌ها واکسن آنفلوآنزا را تزریق کنند. در زمینه واکسن کرونا نیز طبق پروتکل وزارت بهداشت برای تزریق دزهای یادآور عمل کنند. به عنوان مثال کسانیکه از تزریق دز سوم‌شان شش ماه گذشته، ‌توصیه می‌شود که دز چهارم واکسن را تزریق کنند.

عشرتی ادامه داد: در زمینه مدارس هم توصیه به اولیای مدارس و دانش‌آموزان این است که اگر خودشان و دانش‌آموزان‌شان علامت دارند، حتما در منزل بمانند. این درباره دانشجویان و ... هم صدق می‌کند. افراد تا زمانیکه علامت دارند، بهتر است که در منزل استراحت کنند. برای پیشگیری از انتقال بیماری این موضوع اهمیت دارد و یک وظیفه اجتماعی تلقی می‌شود.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه آنفلوآنز کاهش یافته است گفت:خوشبختانه یک هفته‌ای می‌شود که آنفولانزا فروکش کرده است.

گیل ندا،  بهرام عین اللهی با اشاره به مصوبات شورای عالی سلامت گفت: این شورا بعد از ۵ سال و با حضور رئیس جمهور و شش نفر از وزرا و بسیاری از کارشناسان برگزار شد. اولویت جلسه امروز را به موضوع اورژانس اختصاص دادیم مقرر شد ۱۵ درصد در سال به آمبولانس‌های فرسوده اضافه شود همچنین در خصوص پرسنل نیز تصمیمات خوبی اتخاذ شد.

مشکل در خصوص پایگاه‌های اورژانس داریم و قرار شد در اتوبان‌ها مکان‌هایی خاص اختصاص داده شود کمک‌های اولیه در کتب درسی دیده شود وظایف هر یک از وزارتخانه‌ها در مورد نیز در خصوص اورژانس مشخص شد.

وزیر بهداشت افزود: جلسه ستاد کرونا نیز قبل از این شورا برگزار شد و خوشبختانه دوماه است آمار مرگ و میر کرونا زیر ۱۰ نفر است و برخی از روزها صفر بوده است در حالی که در آمریکا بالای ۲۰۰ و اروپا بالای ۱۰۰ نفر مرگ و میر داریم و موج کرونا در ژاپن و کره در حال افزایش است.

وی گفت: پیشنهادم این است که مردمی که واکسیناسیون را جدی بگیرند و امسال دوز یادآور زده شود. همچنین با توجه به بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها زدن ماسک همچنان ضرورت دارد.

عین اللهی به موضوع جام جهانی و سفرها به قطر اشاره و تصریح کرد: جام جهانی را در پیش داریم و قطعاً مردم زیادی از سراسر دنیا به قطر سفر خواهند کرد و به همین دلیل، خطر افزایش کرونا در جام جهانی وجود دارد.

وی با ارائه توصیه‌هایی به مسافران قطر گفت:توصیه می‌کنیم مسافران حتماً دوز یادآور واکسن کرونا را بزنند، در کنار این مسئله باید تست pcr را هم به همراه داشته باشند.

دبیر شورای عالی سلامت در ادامه با اشاره به بیماری آنفولانزا گفت: خوشبختانه یک هفته‌ای می‌شود که آنفولانزا فروکش کرده است.

وزارت بهداشت در خصوص سایر برنامه‌های این ستاد و وزارت بهداشت گفت: به دنبال افزایش مراکز درمانی سرطانی هستیم.

عین اللهی با بیان اینکه ۱۰۰ مرکز پیشرفته درمان سرطان در کشور وجود دارد، گفت: امیدواریم در جلسات بعدی به موضوع پیشگیری از سرطان هم بیشتر رسیدگی کنیم.

قیمت سکه و طلا امروز در بازار رشت افزایش یافت.

گیل ندا،  اتحادیه طلا و سکه رشت اعلام کرد : سکه و طلا هم اکنون در بازار رشت با این قیمت‌ها معامله می‌شود.

 

تمام سکه بهار آزادی ۱۶ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان + ۲۵۰ هزار تومان

نیم سکه بهار آزادی ۸ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان + ۱۰۰ هزار تومان

ربع سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان + ۱۰۰ هزار تومان

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم یک میلیون و ۴۳۳ هزار تومان + ۳۹ هزار تومان

قیمت سکه و طلا امروز در بازار رشت افزایش یافت.

گیل ندا،   اتحادیه طلا و سکه رشت اعلام کرد : سکه و طلا هم اکنون در بازار رشت با این قیمت‌ها معامله می‌شود.

 

تمام سکه بهار آزادی ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان + ۲۸۰ هزار تومان

نیم سکه بهار آزادی ۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان + ۷۰ هزار تومان

ربع سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان + ۱۰۰ هزار تومان

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم یک میلیون و ۳۸۰ هزار تومان + ۱۷ هزار تومان

قیمت سکه و طلا امروز در بازار رشت افزایش یافت.

گیل ندا،   اتحادیه طلا و سکه رشت اعلام کرد : سکه و طلا هم اکنون در بازار رشت با این قیمت‌ها معامله می‌شود.

 

تمام سکه بهار آزادی ۱۵ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان                 + ۲۰۰ هزار تومان

نیم سکه بهار آزادی ۸ میلیون و ۳۳۰ هزار تومان                   + ۸۰ هزار تومان

ربع سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان                    + ۵۰ هزار تومان

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم یک میلیون و ۳۶۳ هزار تومان         + ۱۳ هزار تومان

قیمت سکه و طلا امروز در بازار رشت افزایش یافت.

گیل ندا،   اتحادیه طلا و سکه رشت اعلام کرد : سکه و طلا هم اکنون در بازار رشت با این قیمت‌ها معامله می‌شود.

 

تمام سکه بهار آزادی ۱۵ میلیون و ۱۲۰ هزار تومان              + ۱۵۰ هزار تومان

نیم سکه بهار آزادی ۸ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان               + ۷۰ هزار تومان

ربع سکه بهار آزادی ۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان               + ۵۰ هزار تومان

هر گرم طلای ۱۸ عیار هم یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان     + ۳ هزار تومان

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به ارائه لایحه ترمیم حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری به مجلس گفت: امیدوارم مجلس این لایحه را با اصلاحاتی که اگر احتمالا ضرورت داشته باشد، به تصویب نهایی برساند و برای اجرا ابلاغ کند تا قدری از شرمندگی بنده به عنوان خادم بازنشستگان در وزارت تعاون، کار رفاه اجتماعی کاسته شود.

گیل ندا،  صولت مرتضوی در گفت‌وگو با ایسنا، در پاسخ به پرسشی پیرامون برنامه‌های این وزارتخانه برای ارتقای معیشت و وضعیت رفاهی بازنشستگان اظهار کرد: تمام دغدغه دولت مخصوصا شخص رییس جمهور این است که فقر مطلق در کشور ما ریشه‌کن شود و فقر نسبی کاهش یابد.

وی افزود: رئیس جمهور همچنین بر رعایت عزت پیشکسوتان که اکنون بازنشسته هستند و زحمات فراوانی را متقبل شده‌اند تاکید دارند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به اینکه اخیرا دولت لایحه‌ای را برای ترمیم حقوق کارمندان دولت و بازنشستگان کشوری و لشکری تقدیم مجلس کرده است گفت: امیدوارم مجلس همانطور که با قید فوریت این لایحه را در دستورکار قرار داد، با اصلاحاتی که اگر احتمالا ضرورت داشته باشد، به تصویب نهایی برساند و برای اجرا ابلاغ کند.

مرتضوی ادامه داد: به این ترتیب با این مصوبه قدری از شرمندگی بنده به عنوان خادم بازنشستگان در وزارت تعاون، کار رفاه اجتماعی کاسته شود و بتوانیم مشکلات مردم را در ادامه کار حل کنیم.

صفحه1 از413

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.