K2 Listing

K2 Listing

گیل ندا،  در حای که از دستور العمل اجرایی قانون ساماندهی و تبدیل وضعیت نیروهای شرکتی ایثارگر شاغل در ادارات و سازمانهای کل کشور حدود یکسال میگذرد وبا عنایت به شفافیت و عدم ابهامات در این قانون و ابلاغ شیوه نامه های روشن و پیاپی توسط مجلس و پیگیری مستمر فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی و با توجه به اینکه این قانون برای اجرا در برنامه بودجه سال 1400پیش بینی شده است، حال که فقط سه ماه از سال 1400باقی است خبرها حاکی از این است که شهرداری رشت بدون توجه به حقوقی که نص صریح قانون برای خانواده های معظم ایثارگران قائل گشته، هیچ عزمی برای اجرای این قانون نداشته و ندارد!!!
حال سؤال اینجاست، که دلیل اجرایی نکردن این قانون صریح و روشن که هم منافع خانواده های معظم ایثارگر و هم منافع ملی در آن لحاظ شده است توسط شهردار رشت علوی چه پیامی میتواند داشته باشد؟!!!
یا بهتر بگوییم در این اوضاع کشورچه پیامدهای مخرب و ناگواری برای شهر رشت و کل کشور میتواند به همراه داشته باشد؟!!!
قضاوت با شما...

با حکم سید امیر حسین علوی شهردار رشت، محمدرضا شیرزاد به عنوان سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری رشت منصوب و معارفه شد.

گیل ندا، به گزارش ایلنا از رشت، جلسه تودیع بابک رمضانی معاون سابق و معارفه محمدرضا شیرزاد سرپرست جدید معاونت خدمات شهری شهرداری رشت برگزار شد.

در این جلسه که با حضور شهردار رشت، معاونین، مدیران شهرداری و خدمات شهری برگزار شد، ضمن معارفه محمدرضا شیرزاد به عنوان سرپرست جدید معاونت خدمات شهری شهرداری رشت، از زحمات و تلاش های معاونت اسبق در طول مدت خدمت تشکر و قدردانی شد.

شایان ذکر است در حکم شهردار رشت خطاب به معاون خدمات شهر آمده است:

با عنایت به منویات مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و مفاد گام دوم انقلاب، انتظار می رود با برنامه ریزی دقیق، اهداف و سیاستهای تعیین شده در اولویت برنامه های آن معاونت قرار گیرد.

شهردار رشت همچنین در حکم انتصاب خود برای این مدیر جدید اظهار امیدواری کرده است که با استعانت از پروردگار متعال و درظل توجهات حضرت بقیه ا... الاعظم ارواحنا فدا و با اتکاء به اسناد بالادستی و با بهره گیری از استعداد و توانمندی کارکنان خدوم شهرداری رشت و نخبگان شهر و ظرفیتهای تخصصی، موجبات خدمت رسانی به رشتوندان عزیز و تحقق اهداف عالی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران موفق و مؤید باشید.

شهردار رشت در جلسه شورای معاونین ضمن تأکید بر اجرای پروژه‌های کوچک مقیاس در سطح ۵۵ محله شهر رشت، توسعه هر چه سریعتر خدمات الکترونیک در شهرداری را از اولویت‌های مهم شهرداری برشمرد.

گیل ندا، به گزارش ایلنا از رشت، سید امیر حسین علوی در جلسه شورای معاونین اظهار داشت: برای تمامی پروژه‌های اصلی و محوری شهر رشت به ویژه در بخش های عمرانی و خدمات شهر ضمن اولویت‌بندی باید برنامه‌ای اجرایی و عملیاتی تدوین شود.

شهردار رشت کاربردی و عملیاتی بودن جلسات شورای معاونین را اصلی مهم در مدیریت شهری خواند و افزود: موضوعات و مواردی که در این جلسات مقرر و مصوب می‌شوند، بایستی تا جلسه بعدی مورد پیگیری و خروجی های آن نیز مورد رصد و پایش قرار گیرد.

علوی با بیان اینکه باید هر چه سریعتر پروژه پارک ۵۰۰ هکتاری لاکان تعیین تکلیف شود، عنوان کرد: ارتباط مؤثر و تنگاتنگ مدیران پروژه‌ها با معاونت‌ها و سازمان‌های شهرداری ضرورتی اجتناب ناپذیر است و از سوی دیگر سازمانها به ویژه سازمان‌های محوری شهرداری رشت نیز به جهت نوع مسئولیتی که بر عهده دارند، باید تحرک خود را افزایش دهند.

وی سازمان های سرمایه‌گذاری، عمران و مدیریت پسماند را از جمله سازمان‌های شهرداری که باید در مجموعه آنها تغییرات بنیادین اتفاق بیافتد ذکر کرد و ابراز داشت: از این سازمان‌ها انتظار دارم در حوزه‌های اجرایی شهرداری به شکل جدی ورود کنند.

شهردار رشت وجود انسجام، ارتباط سازنده و اتحاد در بین مجموعه‌ شهرداری رشت را از مؤلفه‌‌هایی تلقی کرد که به پیشبرد هر چه بیشتر کارها و اقدامات کمک می‌کند و افزود: ملاک ما انتخاب افراد بر اساس میزان شایستگی و ظرفیت‌های تخصصی و فردی است.

علوی با بیان اینکه هر کس در هر جایگاه و مسئولیتی که قرار دارد باید وظایف و تکالیف سازمانی‌ خود را در مجموعه شهرداری رشت به نحو احسنت انجام دهد، اذعان کرد: منظور ما از بیان مسائلی مانند اصلاحات درون ساختاری لزوما جابه‌جایی نیروها نیست، بلکه هدف این است که سازمان مربوطه هر چه بیشتر در مسیر رشد و تعالی قرار گیرد.

شهردار رشت تدوین چشم انداز راهبردی و عملیاتی شهرداری در بخش نیروی انسانی را از دیگر نیازمندی های اولویت داری که باید به آن توجه شود اعلام کرد و ابراز داشت: برنامه‌ریزی مناسب در بهره‌گیری از نیروهای انسانی با شرح خدمات متنوع و داشتن قاطعیت در تصمیم‌گیری‌ها از جمله مواردی است که انتظار می‌رود، توسط معاونین و مدیران مناطق مورد توجه قرار گیرد.

علوی در ادامه نصب ۵۰۰ مخزن زباله در معابر اصلی سطح شهر تا یکماه آینده را ضروری خواند و در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: بررسی دقیق پرونده‌های تخریب در مناطق پنجگانه، همچنین تشکیل کارگروه معماری و فرهنگی پیاده راه فرهنگی از جمله موضوعاتی است که باید در دستور کار مجموعه‌های ذیربط شهرداری قرار گیرد.

 وی با اشاره به اینکه در جلسه آتی شورای معاونین باید گزارش اقدامات لازم در خصوص ماشین‌آلات و تجهیزات شهرداری ارائه شود، ادامه داد: تامین اعتبار بودجه طرحها و پروژه‌های پیشنهادی مناطق به عهده خود مناطق است و روند اجرای پروژه‌های کوچک مقیاس در سطح ۵۵ محله شهر رشت تا یک ماه آینده باید آغاز شود.

شهردار رشت در پایان ضمن تأکید بر ضرورت تخصیص قیر ماهانه برای هر کدام از مناطق در راستای اجرای پروژه‌ها و بهبود زیرساخت‌های ارتباطی، تسریع در فرآیند الکترونیکی کردن ارائه خدمات به شهروندان در شهرداری رشت توسط سازمان فاوا تا پایان سال را نیز از دیگر اهدافی که باید با جدیت بیشتری پیگیری شود اعلام کرد.

در این جلسه هر یک از معاونین و مدیران مناطق شهرداری نیز ضمن تشریح مشکلات و چالش‌های موجود، مسائل و موارد مهمی که در حوزه کاری آنان وجود داشت را مطرح کردند و شهردار نیز دستورات لازم در جهت تدوین و اجرای راهکارهای لازم برای پیشبرد بهتر اقدامات و برنامه‌های شهرداری صادر کرد.

گیل ندا، رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: با حکم وزیر کشور ، سید امیر حسین علوی به عنوان شهردار رشت انتخاب شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت محمد حسین واثق کارگرنیا با اشاره به تایید حکم شهردار منتخب شورا توسط وزیر کشور اظهار کرد: بر اساس این حکم سید امیر حسین علوی به عنوان شهردار رشت توسط وزارت کشور تایید شد.

وی با تاکید به اینکه از شهردار منتخب رشت انتظار داریم برای رفع مشکلات شهر تلاش مضاعف داشته باشد افزود: امیدواریم پس از این با تعامل ما بین شورا و شهردار منتخب ، شهر رشت در مسیر توسعه گام بردارد.

کارگرنیا ادامه داد: با تایید حکم سید امیر حسین علوی به عنوان شهردار رشت ، حسن کریمی کرنق به عنوان نخستین عضو علی البدل وارد شورا خواهد شد.

تعدادی از نانوایان رشت در دیدار با رئیس شورای اسلامی شهر رشت از وی برای رایزنی با دیگر مقامات استانی به منظور رفع مشکلات این صنف استمداد طلبی کردند.

گیل ندا، به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای رشت محمد حسین واثق کارگرنیا امروز در دیدار با تعدادی از نانوایان در ساختمان شورا با اشاره به اینکه قوت غالب مردم نان است اظهار کرد: متاسفانه به دلیل تورم حاکم بر جامعه و افزایش قیمت برنج ، مردم رشت که تولید محصول برنج یکی از فعالیت برخی از آنان محسوب می شود بیشتر وعده های غذایی خود را با نان تامین می کنند.

وی با بیان اینکه کیفیت نامطلوب نان در برخی از نانوایی ها یکی از گلایه شهروندان است افزود: همه ما در این شهر زندگی می کنیم و برخی از نانوایان بسیار منصف و در تولید نان به کیفیت بسیار توجه دارند اما متاسفانه تعدادی از افراد نیز در این صنف نسبت به کیفیت نان تولیدی بی توجه و موجب گلایه ساکنین برخی از محلات رشت شده اند.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت به حمایت از صنف نانوایان توسط دستگاه های مربوطه تاکید کرد و افزود: یقینا در کنار حمایت ، باید نظارت نیز وجود داشته باشد و رضایتمندی مردم در تمام امور باید سرلوحه باشد.

کارگرنیا با بیان اینکه درآمد نانوایان در قبال تحمل مشقت کارشان بسیار ناچیز است گفت: تامین آرد مناسب برای نانوایان بسیار حائز اهمیت است و یقینا با تحقق این مهم کیفیت نان تولیدی نیز افزایش پیدا می کند‌.

در این جلسه تعدادی از نانوایان شاغل در نانوایی های سطح رشت فقدان آرد خوب، عدم حمایت از صنف نانوایان و گرانی اقلام مورد نیاز این حرفه را از جمله دغدغه هایشان اعلام کردند و از ریاست شورای رشت به منظور رایزنی با مقامات استانی پیرامون رفع این مشکل استمداد طلبی کردند.

گیل ندا،  فرمانده سپاه قدس گیلان به مناسبت هفته تربیت بدنی با اعضا و ارکان هیات های ورزشی بسیج سپاه قدس گیلان دیدار کرد.
در این دیدار که با هماهنگی سرهنگ زاداکبری معاونت تربیت بدنی سپاه قدس گیلان برگزار گردید سردار عبدالله پور با بیان این مطلب که تاثیر ورزش بر سلامت روح و جسم جوانان ایران اسلامی انکارناپذیر است تاکید کرد همه ظرفیت های موجود در معاونت تربیت بدنی سپاه قدس باید در اختیار هیات ها و قهرمانان استان قرار گیرد.
علیرضا علیزاده سرپرست هیات بوکس سپاه قدس گیلان نیز با تشکر از سرهنگ زاداکبری تعامل بین این معاونت و هیات های ورزشی را قابل تقدیر دانست و بر ظرفیتهای رشته ورزشی بوکس جهت کسب افتخار برای استان گیلان تاکید کرد

رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: نیروی انتظامی به همراه دیگر نیروهای مسلح همواره برای دفاع از امنیت، عزت، حاکمیت و اقتدار ایران اسلامی آماده ایثار و جانفشانی است.

گیل ندا،  به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شورای اسلامی شهر رشت محمد حسین واثق کارگرنیا با تبریک و تسلیت شهادت دو تن از ماموران نیروی انتظامی گیلان در درگیری با قاچاقچیان مواد مخدر اظهار کرد: این نخستین بار نیست که فرزندان ایران اسلامی در نیروی انتظامی جان بر کفانه برای دفاع از عزت و امنیت ایران اسلامی در مبارزه با سوداگران مواد مخدر به شهادت رسیده اند و یقینا تا زمانی که اخلالگران امنیت و دشمنان ملت ایران اسلامی در تلاش برای تحقق نیات پلیدشان هستند ، ماموران نیروی انتظامی نیز عاشقانه برای دفاع از تمامیت ایران اسلامی سینه سپر خواهند کرد.

وی افزود: سبزپوشان نیروی انتظامی در کنار دیگر نیروهای مسلح همواره در دفاع از امنیت ایران اسلامی و مبارزه با سوداگران مواد مخدر آماده هستند و در این راه از هیچ ایثاری دریغ نمی کنند و گواهی این مطلب شهادت سرتیپ دوم حسین بهراد نصر و ستوان سوم مرتضی هدایت زاده دو تن از ماموران ولایی نیروی انتظامی گیلان در درگیری اخیر با قاچاقچیان مواد مخدر است.

وی با تاکید به اینکه رسیدن به فیض عظیم شهادت مدال افتخاری همیشه ماندگار برای سربازان ملت در نیروی انتظامی است گفت: فرزندان مومن و صالح ملت بزرگ ایران اسلامی در نیروی انتظامی مجاهدان فی سبیل الله هستند که عاشقانه از ملت ایران و ارزش های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی دفاع کرده و مشتاقانه جان خود را در این راه نثار می کنند و هیچ گاه در ادامه این مسیر درنگ نخواهند کرد.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت در خاتمه افزود: ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی شهدای گرانقدر بالاخص شهدای نیروی انتظامی در برابر تمامی رشادت ها و ایثار نیروی خدوم انتظامی سر تعظیم فرود آورده و به مقام شامخ تمامی شهدای ایران اسلامی ادای احترام می کنیم.

گیل ندا، پیام تبریک محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت در پی انتصاب دکتر اسدالله عباسی استاندار جدید گیلان

بسمه تعالی

جناب آقای دکتر اسدالله عباسی استاندار محترم مردم شریف گیلان

خبر انتصاب شما به عنوان یکی از فرزندان این خطه سرسبز در جایگاه استانداری گیلان ، مایه مسرت و نوید بخش روزهایی خوب برای مردمان دیار همیشه سبز گیلان است.

یقین می دانیم با تکیه بر دانش و تجاربی که به مدد سالها حضور در جایگاه های مختلف خدمت به مردم از جمله نمایندگی مردم در مجلس شورای اسلامی و ..کسب نموده اید ، تحولاتی وسیع و تاثیرگذار و حرکت در مسیر توسعه برای استان سرسبزمان گیلان رقم خواهد خورد.

امیدداریم در سایه عنایات حضرت حق و توجهات خاصه ائمه معصوم (ع) در تحقق آرمان های والای نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران و استمرار راه پُربرکت شهدای گرانقدر موفق و سربلند باشید .

محمد حسین واثق کارگرنیا
رئیس شورای اسلامی شهر رشت

صفحه1 از47

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.