K2 Listing

K2 Listing

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه گروه های فشاری که منافعشان به خطر افتاده با تحریک عده ای قصد اختلال در نظام عرضه و پخش را دارند تصریح کرد: دستگاه قضایی و سازمان تعزیرات حکومتی با قاطعیت با افراد فرصت طلب و سودجو برخورد شدید خواهند کرد.

گیل ندا،  حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی در نشست شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان که با موضوع پیشگیری از گرانی و احتکار اجناس مورد نیاز مردم و عرضه به موقع مواد مورد نیاز برگزار شد، با اشاره به اینکه آزادسازی ارز ترجیحی اقدامی در راستای تغییر ساختارهاست اظهار کرد: سالیان طولانی عده ای از افراد فرصت طلب و سودجو با سوء استفاده از یارانه های دولتی سود سرشاری را کسب نموده و ثروت های هنگفتی را ذخیره کردند.

وی با بیان اینکه گروه های فشاری که منافعشان به خطر افتاده با تحریک عده ای قصد اختلال در نظام عرضه و پخش را دارند تصریح کرد: دستگاه قضایی و سازمان تعزیرات حکومتی با قاطعیت با افراد فرصت طلب و سودجو برخورد شدید خواهند کرد.

رئیس کل دادگستری گیلان در شرایط کنونی نظارت را بسیار مهم و اثرگذار عنوان کرد و گفت: سازمان های متولی باید نظارت شدید و تخصصی بر واحد های صنفی و همچنین مراکز تولیدی و واحدهای پخش داشته باشند.

حجت الاسلام خلیلی با تاکید بر وفاق و همدلی و همفکری سازمان ها و نهادها در اجرای این طرح گسترده عنوان کرد: امید که با همبستگی و اتحاد این برهه را پشت سر گذاشته و این حرکت عظیم خشنودی و رضایت مردم را به دنبال داشته باشد.

 سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ادامه روند کاهش آمارهای کرونایی در استان، گفت: ۱۰ شهرستان گیلان در وضعیت آبی قرار دارند.

گیل ندا،  فردین مهرابیان با اشاره به اینکه وضعیت جدید رنگ بندی شهرهای کشور از سوی وزارت بهداشت اعلام شد، گفت: در اطلاعیه جدید تعداد شهرهای آبی استان گیلان به ۱۰ شهر رسید.

وی با بیان اینکه پیش از این پنج شهرستان آستارا، تالش، رودسر، فومن و لنگرود در وضعیت آبی قرار داشتند، افزود: هم اکنون شهرهای آستانه اشرفیه، رشت، خمام، رضوانشهر و لاهیجان این شهرها اضافه شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان رعایت شیوه نامه‌ها و گسترش واکسیناسیون به ویژه دُز سوم را از مهم‌ترین عوامل کاهش آمارهای کرونایی در تعداد بستری‌ها و مرگ و میرها دانست و اضافه کرد: شهرهای بندرانزلی، رودبار، سیاهکل، شفت، صومعه سرا، ماسال و املش در وضعیت زرد قرار دارند.

وی در ادامه با اشاره به آمارهای شبانه روز گذشته کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: هم اکنون ۸۲ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند.

مهرابیان به بستری ۲۲ بیمار جدید کرونایی در شبانه روز گذشته در بیمارستان‌های استان گیلان اشاره و تصریح کرد: حال ۱۷ بیمار کرونایی وخیم است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر ۱۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های گیلان بستری هستند، افزود: سه بیمار جدید در این بخش بستری شده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان به اتفاق امید نبی زاده سرپرست اداره کل دیوان محاسبات گیلان از پروژه خط انتقال آب شرب سد شهر بیجار بازدید کرد.

گیل ندا،  به گزارش ایلنا از رشت، وحید خرّمی به اتفاق امید نبی زاده سرپرست اداره کل دیوان محاسبات گیلان از پروژه خط انتقال آب شرب سد شهر بیجار بازدید کرد و گفت: هدف از اجرای این پروژه، انتقال آب شرب سد مخزنی شهر بیجار (آیت الله بهجت) به محل تصفیه خانه بزرگ سنگر بصورت سرپوشیده است.

وی افزود: خط انتقال آب شرب سد شهر بیجار به طول ۶۵۰۰ متر است که از این مقدار، حدود ۲ کیلومتر آن در فاز اول از محل خروجی آب از نیروگاه سد تا خروجی محوطه کارگاهی بصورت جفت لوله های بتنی ۱۲۵۰ میلی متری در حال اجرا است.

در این بازدید، از نزدیک روند عملیات اجرایی  خط انتقال آب شرب سد شهر بیجار  و مسائل و مشکلات مالی پروژه مورد بررسی قرار گرفت.

طی مراسمی معاونت‌های رشد و کادرسازی، هماهنگ کننده امور استان‌ها، فرهنگ‌سازی و خواهران سازمان بسیج دانشجویی معرفی شدند.
 

گیل ندا، متن این پیام به شرح زیر میباشد:

بسم الله الرحمن الرحیم

اولین معلم هر انسان پروردگار رحمان و رحیم است که به آدمی بیش و پیش از هر چیز، دلدادگی به ذات خوبی ها و مهربانی آموخت
و در طول عمر بشر انبیاء مرسلین و اولیای الهی به عنوان گرم‌ترین عامل پویش در انسان بودند که جوهره تعلیم و منش هدایت مشترک آنها با مقام معلم، نشانگر ارزش والا و جایگاه این قشر شریف می باشد.

معلمان متولی پرورش جامعه و رشد و شکوفایی فرزندان این مرز و بوم هستند و با گذشت، صبوری و ایثار چشم انداز روشن فردای ایران را ترسیم می کنند و از این حیث می توان معلم را ناجی و ضامن بقای فرهنگ و تمدن کشور دانست.

رسیدگی به امور و معیشت این قشر شریف و مظلوم و پیگیری مطالبات بحق و مشروع معلمان که در چهارچوب قانون و به صورت صنفی مطرح می گردد باید در اسرع وقت و با تکریم و حفظ شأن این عزیزان بررسی و جهت تحقق در اولویت نهادهای حاکمیتی و قوای سه گانه قرار گیرد تا معلم بدون دغدغه نان همه داشته های خود را برای پرورش و آموزش فرزندان این خاک در طبق اخلاص قرار دهد.

اینجانب سالروز شهادت استاد شهید مطهری و روز معلم را به همه معلمان ایران عزیز به ویژه همکارانم در استان گیلان، اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها تبریک و تهنیت عرض می‌کنم.


احمد رمضانپور نرگسی
نماینده ادوار مردم شریف شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی و دبیرکل انجمن فرهنگیان استان گیلان
۱۴۰۱/۲/۱۲

ششمین نشست کمیته صیانت از اراضی ملی، جنگل ها و مراتع دادگستری به ریاست  رئیس کل دادگستری استان گیلان با موضوع گزارش روند اجرای حد نگاری اراضی ملی و دولتی برگزار شد.

گیل ندا،   به گزارش روابط عمومی دادگستری گیلان،  ششمین نشست کمیته صیانت از اراضی ملی، جنگل ها و مراتع دادگستری به ریاست حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان با موضوع گزارش روند اجرای حد نگاری اراضی ملی و دولتی برگزار شد.

 

حجت الاسلام و المسلمین حمزه خلیلی رئیس کل دادگستری استان گیلان در آخرین روز از ماه مبارک رمضان رحمت الهی را در این ماه وسیع و گسترده دانست و تصرح کرد: ماه مبارک رمضان فرصتی برای رشد استعداد انسان در جهت بهره مندی از رحمت ویژه الهی است.

وی با اشاره به آیه « و اشرقت الارض بنور ربها» اظهار داشت: برخی مفسران در تفسیر این آیه برآنند که زمانی زمین روشن می شود که عدالت در آن حکم فرما باشد و عدالت را مردم با مشارکت خود در جامعه برقرار می کنند.

رئیس شورای قضایی استان  کیفیت حد نگاری را مهم تر از کمیت آن دانست و افزود: حد نگاری در استان های شمالی قابل مقایسه با استان های کویری نیست زیرا در سایر استان ها  حجم زیادی از زمین ها متعلق به اراضی ملی است در حالی که در استان گیلان زمین های مردم و اراضی ملی بسیار به هم نزدیک است و همین امر موجب حساسیت اجرای حد نگاری شده است.

وی در ادامه اذعان داشت: یکی از معضلات حدنگاری در استان گیلان تداخلات میان مستثنیات و اراضی ملی است که مشکلاتی را بوجود آورده و در آینده نیز ادامه خواهد داشت.

این مقام ارشد قضایی به مسئولان توصیه کرد اجرای طرح حد نگاری با مشارکت و رضایت مردم انجام شود و متولیان در رعایت حقوق مردم نهایت دقت و حساسیت را لحاظ نمایند.

احمد آقایی معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان نیز حد نگاری و کاداستر را از مدل های نوین با رویکرد فنی و علمی و کارشناسی در جهت تثبیت مالکیت و با هدف جلوگیری از کاهش ورودی پرونده ها و تسهیل در حل اختلاف دعاوی دانست و اظهار داشت: این امر در گذشته از طریق اضلاع اربعه انجام می شد و به صورت دقیق و علمی نبود که امروزه بر اساس نقشه ثبتی انجام می گیرد و دارای ارزش حقوقی است.

وی در پایان خاطر نشان کرد: به زودی حد نگاری اراضی ملی، اراضی روستایی، کشاورزی و دولتی به پایان می رسد.

 

سراوان را از هر طرف بخوانید «درد» خوانده میشود.
گیل ندا،  فاجعه ای که قریب به چهار دهه گریبان گیر مردمی محجوب و دردمند شده است و بهداشت و سلامت عمومی شهروندان این منطقه را به نابود کشانده است.
بحران امروز سراوان معلول عللی است که منشا آن را باید در تعلل نماینده های ادوار مجلس در پیگیری جهت جذب اعتبارات و اجرای پروژه زباله سوز یافت اتفاقی که در این مدت چهل ساله بواسطه پیگیری نمایندگان برای بسیاری از شهرهای کشور رخ داده و در رشت تنها سهم سراوانی ها وعده، وعده و وعده...
نکته قابل تأسف در این بین استفاده ابزاری حضرات نماینده از معضل سراوان استفاده ابزاری در میتینگ های انتخاباتی است که هر دوره با اتکا به آن و تجدید وعده ها کارزار خود را گرم کرده و پس از اخذ آرا مورد نیاز دوباره دچار نسیان موقت و البته چهار ساله شده و سکوتی مرگبار آقایان را در برمی گیرد گویی که نه سراوان و نه سراوانی را در حافظه منجمدشان به یاد آورده و میشناسند...
در روزهای اخیر شاهد اتفاقات ناگواری در سراوان بودیم که قطعا در حافظه مردم تثبیت خواهد شد و البته از آن مهمتر و آنچه در خاطره این شهر به عنوان لکه ننگ خواهند ماند سکوت مرگبار نمایندگانی است که با رای مردم، متعهد به پیگیری و رفع آلام این شهروندان دردمند بودند.

حضرات محترم پاسخگو باشند چرا چطور و چگونه محيط زيست گیلان سالها يك تنه جلوي احداث زباله سوز را گرفت و مجوزهای لازم جهت شروع عملیات اجرایی آن را در سال ٩٣ صادر نکرد و پس از ٤ سال و همان مكان را جهت این منظور مورد تایید قرار داد!!!
در این چهار سال چه تغییری میدانی در سراوان صورت گرفت؟؟؟
چه کسی پاسخگوی این تاخیر ۴ ساله است که مستقیما سلامت مردم سراوان را مورد تهدید قرار میدهد؟؟؟
کدامیک از نمایندگان محترم این امر که مصداق ترک فعل است را پیگیری کرده اند و مسببین و مسئولان آن را تحت پیگرد قرار دادند؟؟؟
آیا وظیفه نظارتی خود را نیز فراموش کرده اید؟؟؟

و اما حرف آخر

هم مرگ بر جهان شما نیز بگذرد
هم رونق زمان شما نیز بگذرد

وین بوم محنت از پی آن تا کند خراب
بر دولت آشیان شما نیز بگذرد

باد خزان نکبت ایام ناگهان
بر باغ و بوستان شما نیز بگذرد

زین کاروانسرای بسی کاروان گذشت
ناچار کاروان شما نیز بگذرد...

در نشست مشترک رییس دانشگاه با فرمانده سپاه استان، بسیج کلیه امکانات برای تکمیل چرخه واکسیناسیون کرونا در گیلان، مورد تاکید قرار گرفت.

گیل ندا،  به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان (وب دا)؛ دکتر ارسلان سالاری- رییس دانشگاه، صبح امروز در نشست مشترک با فرمانده سپاه استان در سالن اجلاس حوزه ریاست که مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ها و همچنین فرماندهان سپاه نواحی نیز به‌صورت ارتباط تصویری حضور داشتند ضمن تقدیر از تلاش‌های بدون مرز بسیج و سپاه با مدافعان سلامت در بحران کرونا، اظهار کرد: امروزه مدیریت جهادی بیماری کرونا در کشور ازجمله در استان گیلان مرهون زحمات و تلاش‌های بی‌وقفه و بدون مرز سپاه و بسیج است که دوشادوش کادر بهداشت و درمان به مردم خدمت می‌کنند.
وی با اشاره به آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان گیلان، افزود: خوشبختانه در حال حاضر شهر قرمز در استان نداریم و دو شهر استان نارنجی و ۱۵ شهر نیز در وضعیت زرد این بیماری هستند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه هم اکنون ۱۷۲ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری است، خاطرنشان کرد: بار بیماری کرونا در استان به‌ویژه در سنین زیر ۱۸ سال کاهش پیدا کرده است.
دکتر سالاری از استقرار یک هزار و ۲۰۰ تیم واکسیناسیون در سراسر استان خبر داد و بیان کرد: تاکنون ۹۶ درصد مردم نوبت اول، ۹۱ درصد نوبت دوم و ۴۷درصد مردم استان نیز نوبت سوم واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند.
وی با بیان اینکه نسبت تزریق واکسن کرونا در استان در مقایسه با شمار تیم‌های واکسیناتور بسیار پایین است، یادآور شد: به‌صورت متوسط روزانه تعداد افرادی که در پایگاه‌های واکسیناسیون واکسن تزریق می‌کنند نسبت به تیم‌های واکسیناسیون که وقت و هزینه برای آن‌ها از بیت‌المال صرف می‌شود، بیشتر است.
این مقام مسوول در ادامه سخنان خود بر ضرورت حضور میدانی مسوولان بهداشتی و نظارت بر اجرای واکسیناسیون در سطح خانه‌های بهداشت تأکید کرد و گفت: معاونت بهداشتی دانشگاه و همچنین مدیران شبکه‌های بهداشت هرروز ضمن حضور تمام‌وقت خود در پایگاه‌های واکسیناسیون به‌صورت سرزده در خانه‌های بهداشت و پایگاه‌های تزریق واکسیناسیون حاضر شوند و روند تزریق واکسن را از نزدیک ارزیابی کنند.
دکتر سالاری با اذعان به اینکه برخی از خانه‌های بهداشت و بهورزان در طول هفته حتی یک نوبت تزریق واکسن نیز نداشته‌اند، تصریح کرد: برای اینکه ادامه روند واکسیناسیون در شهرستان‌ها شتاب مضاعف به خود بگیرد باید ما به دنبال مردم جهت تزریق واکسن باشیم چرا که این شیوه از کار به‌هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست و به ایمنی جامعه کمک نمی‌کند.
وی بر ضرورت بهره‌گیری از تمامی ظرفیت شهرستان در راستای تزریق واکسن کرونا تأکید و تصریح کرد: مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ها علاوه بر استفاده از تمامی ظرفیت لجستیکی و نیروی انسانی مجموعه شبکه‌ها، طبق مصوبات ستاد کرونا می‌توانند از ظرفیت کل شهرستان‌ها نیز استفاده کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین بهره‌گیری از ظرفیت مبلغین در سطح محلات به جهت تشویق و ترغیب مردم به تزریق واکسن کرونا را مثمر ثمر دانست.
سردار محمد عبدالله پور، فرمانده سپاه قدس گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه همه باید نسبت به تزریق واکسن کرونا، اقدام کنند، اظهار کرد: امروز یکی از کارهای مهم ما در استان تأمین و حفظ سلامتی مردم بوده که زمینه فراهم شدن آن تزریق واکسن به مردم است.
وی با بیان اینکه مسؤولان در تزریق واکسن کرونا در مقایسه با مردم باید پیشگام باشند، افزود: همه ادارات که به مردم خدمت می‌کنند باید نسبت به تزریق واکسن کرونا به‌ویژه نوبت سوم اقدام کنند.
فرمانده سپاه قدس گیلان با اشاره به تشکیل قرارگاه تزریق واکسیناسیون در استان به مدت یک ماه، اذعان داشت: در این قرارگاه تمام تلاش ما بر تزریق نوبت سوم واکسن کرونا است و باید طی این مدت پیگیرانه به دنبال مردم باشیم.
سردار عبدالله پور برخی از موارد و موانع مطروحه در شتابگری واکسیناسیون کرونا از سوی متولیان این کار را خودساخته دانست و افزود: باید از مانع‌های خودساخته در جهت تزریق واکسن با ایجاد راهکارهای محلی عبور کنیم.
وی کار جهادی رسانه‌ای به جهت ترغیب مردم به تزریق واکسن کرونا را ضروری دانست و تصریح کرد: در جهت تبلیغ و ترغیب مردم به تزریق واکسن نوبت سوم کرونا به‌صورت ملی خوب عمل شده است اما استانی ضعیف عمل کرده‌ایم که باید تلاش‌ها در این زمینه افزایش پیدا کند.
فرمانده سپاه قدس گیلان با بیان اینکه علیرغم داشتن ضعف‌ها، تزریق واکسیناسیون پیشرفت قابل‌توجهی داشته است، یادآور شد: به نظر می‌رسد تزریق واکسن در گیلان پس از ماه مبارک رمضان، شتاب بهتری را داشته باشد.
دکتر محمدباقر باقرزاده-مدیرکل صداوسیمای مرکز گیلان نیز در این نشست اطمینان مردم از ایمنی نسبی را یکی از دلایل عدم استقبال مردم به تزریق نوبت سوم واکسن کرونا دانست و اظهار کرد: گذراندن دو سال دوران پرالتهاب شیوع کرونا، خود عاملی برای عادی انگاری و عدم استقبال از تزریق واکسن کرونا شده است.
وی با تأکید بر اینکه باید حساسیت مردم به تزریق واکسن کرونا را با تبیین منطقی افزایش دهیم، یادآور شد: صداوسیمای مرکز گیلان آمادگی کامل دارد تا در خدمت مسوولان دانشگاه علوم پزشکی و تولیدات رسانه‌ای آن‌ها در جهت تزریق واکسن کرونا باشد.
مدیرکل صداوسیمای مرکز گیلان با اذعان به اینکه ۷۸ درصد جمعیت دو میلیون و ۵۰۰ هزارنفری گیلان بیننده اخبار ساعت ۲۳ شبکه باران هستند، خاطرنشان کرد: این بخش خبری فرصتی مغتنم است تا گزارش‌های خبری تشویق‌کننده به‌ویژه از چهره های سرشناس را در این زمینه پخش کند.
گفتنی است؛ در این نشست، تعدادی از فرماندهان سپاه‌های نواحی استان و همچنین مدیران شبکه‌های بهداشت و درمان در سرتاسر استان به بیان نظرات، دیدگاه‌ها و راهکاری‌های افزایش سطح پوشش واکسن کرونا در شهرستان‌ها اشاره کردند.
صفحه1 از169

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.