K2 Listing

K2 Listing

زالی، رئیس ستاد مقابله با کرونا اظهار کرد: با دستور وزیر ارتباطات موفق شدیم در تهران ۵۰ هزار بیمار مبتلا به کرونا را با ردیابی دیجیتال شناسایی و نقطه یابی کنیم.

علیرضا زالی در مراسم رونمایی از کاربست‌های ۵g در ایران، افزود: از همکاری وزیر ارتباطات در هوشمندسازی بسیاری از اقدامات در ایام شیوع کرونا قدردانی می‌کنیم و گزارش‌های دیجیتال خوبی در قم و گیلان در بحث ردیابی مبتلایان و ناقلان کرونا تهیه شده است.

وی با اشاره به این که در این ایام پهنای باند برخی دانشگاه‌های علوم پزشکی افزایش قابل توجهی داشت، گفت: این امر ظرفیت خوبی برای بخش دیجیتال دانشگاه‌ها فراهم کرد.

رئیس ستاد مقابله با کرونا گفت: با دستور وزیر ارتباطات موفق شدیم در تهران ۵۰ هزار بیمار مبتلا به کرونا را با ردیابی دیجیتال شناسایی و نقطه یابی کنیم.

زالی افزود: هم اکنون در سطح مراکز بهداشت و سلامت نیز نیازمند ردیابی بیماران هستیم که امیدواریم محقق شود. وی گفت: در ایام کرونا با دگرزیستی دیجیتال در عرصه اجتماعی ایرانیان مواجه بودیم و بسیاری از شکاف‌های دیجیتالی ما در سایه کرونا برطرف شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزود: در زمینه گسترش پزشکی از راه دور تحولات فراوانی داشته ایم و ما از طریق برخی نرم افزارها تصاویر مهم رادیولوژی، قفسه سینه و سی تی اسکن را توانستیم به همکارانمان ارسال کنیم.

زالی گفت: جراحی از راه دور جاه طلبانه‌ترین بخش پزشکی از راه دور است که مزایای فوق العاده‌ای هم دارد و نباید فرصت سوزی کنیم و جراحی از راه دور در سال ۱۳۸۰ شکل گرفت و اخیراً در چین با خارج کردن بخشی از کبد حیوانی از فاصله ۵۰ کیلومتر با استفاده از رباط‌ها اقداماتی انجام شده است.

وی افزود: از طریق این نوع جراحی خونریزی کم می‌شود، چون دامنه بافت کمتری مورد کار قرار می‌گیرد و بهبودی هم سریعتر حاصل می‌شود و آن چیزی که تحت عنوان لرزش جراح در جراحی‌های طولانی وجود دارد در جراحی از راه دور وجود ندارد.

زالی گفت: ما در ساخت رباط‌های جراحی نیازمند همکاری دانشگاه شریف و تهران هستیم و قطعاً با تحقق کاربست‌های نوین ۵g، سبک زندگی ما تغییر خواهد کرد.

وی افزود: آمادگی داریم که پیوست‌های پزشکی و اخلاق پزشکی را هم در این موضوع فراهم کنیم.

در ادامه این مراسم رئیس دانشگاه صنعتی شریف هم با اشاره به لزوم ارتباط هر چه بیشتر صنعت و دانشگاه، گفت: ما هفته گذشته ۱۳ قرارداد در حوزه نفت و گاز با وزارت نفت امضا کردیم و کرونا نشان داد که دانشگاه‌های ما آمادگی فراوانی دارند تا بسیاری از معضلات را حل کنند.

محمود فتوحی افزود: در دانشگاه شریف برنامه راهبردی تنظیم کرده ایم که یکی از راهبردهای ما حل مسائل اساسی کشور است.

دادستان گیلان یکی از معضلات گیلان را فروش اموال شرکت‌ها و کارخانه‌ها دانست و گفت: در بعضی از کارخانه‌ها مدیران به کارگران مبلغی را می‌دهند تا به دادگستری رفته و بگویند دیگر در این کارخانه کار نمی‌کنیم!

سلسله نشست‌های مطالبه گری بسیج دانشجویی استان گیلان با حضور سیدمهدی فلاح میری، دادستان عمومی انقلاب مرکز گیلان در سالن اجتماعات بسیج دانشجویی استان برگزار شد.

فلاح میری با بیان اینکه مطالبه گری عمومی یکی از وظایف دادستان عمومی در استان گیلان است، مطرح کرد: در انتخاب دادستان‌های شهرستان با دادستان مرکز استان نیز مشورت می‌شود، ولی این به آن معنا نیست که دادستان گیلان در پرونده‌های شهرستان دخالت کند، ولی در پیگیری مطالبات مردمی از معاونین خوش‌نام برای احیای حقوق عامه استفاده می‌کنیم.

دادستان عمومی انقلاب مرکز گیلان با اشاره به نقش مؤثر بسیج دانشجویی در بیان مشکلات استان تصریح کرد: بسیج دانشجویی در وسط میدان بوده و باید مشکلات شهرستان و استان را به گوش دادستان رسانده تا دادستان به‌عنوان مدعی‌العموم ورود کند.

وی عمده مشکلات مطرح‌شده توسط بسیج دانشجویی گیلان را مشکلات صنعت و تولید دانست و بیان کرد: شاه‌بیت نگرانی‌های مطرح‌شده توسط دوستان بسیج دانشجویی مشکلات صنعت، تولید و اشتغال بوده است، ولی مسئولان علیرغم پیش‌بینی‌های مقام معظم رهبری در سال رونق تولید در خواب بودند.

فلاح میری با اشاره به چرایی ایجاد گسستگی میان مسئولان و مردم در جمهوری اسلامی تصریح کرد: در سال رونق تولید برخی از کارخانه‌ها، واحد‌های تولیدی و دستگاه‌های کارخانه‌ها به دلیل عدم برنامه و عملکرد ضعف مسئولان از بین رفت، درحالی‌که اگر اشتغال در جامعه ایجاد و از ظرفیت‌های داخلی استفاده شود بحران‌های اجتماعی کاهش و از زندانی‌های لاکان رشت کم می‌شود.

دادستان عمومی انقلاب مرکز گیلان با اشاره به اشراف رئیس قوه قضائیه به مشکلات کشور افزود: یکی از بهترین راه‌ها در صدور فرهنگ انقلاب اسلامی اجرای دقیق قوانین، عدالت و داشتن انصاف در جامعه است.

وی یکی از معضلات گیلان را فروش اموال شرکت‌ها و کارخانه‌ها دانست و گفت: در بعضی از کارخانه‌ها مدیران به کارگران مبلغی را می‌دهند تا این افراد به دادگستری رفته و بگویند دیگر در این کارخانه کار نمی‌کنیم.

فلاح میری با اشاره به معضلات برخی از کارخانه‌های گیلان افزود: تعطیلی برخی از کارخانه‌های گیلان به‌مانند رشت الکتریک، پوشش و فرش ایران مصداق ضربه زدن به‌نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده، زیرا یک تولیدکننده محصول و کارخانه خود را به‌مانند فرزندش دوست دارد.

دادستان عمومی انقلاب مرکز گیلان با اشاره به اینکه تعطیلی کارخانه‌ها باعث ضربه زدن به اقتصاد استان گیلان می‌شود، بیان کرد: بعضی از مدیران کارخانه‌ها کارگران را برای دادگستری علم کرده تا این افراد علیه کارخانه حکم گرفته و برای آن‌ها تعهد ایجاد کند تا از این طریق اجرای احکام آمده و همه وسایل کارخانه را ببرد همانند اتفاقی که در شرکت رشت الکتریک رخ داد.

وی با تأکید بر لزوم دقت مسئولان استانی به واگذاری کارخانه‌ها به اشخاص حقیقی و حقوقی تصریح کرد: فردی برای سرمایه‌گذاری در اینجا آمد و گفت نیاز به ۶۰ هکتار زمین برای سرمایه‌گذاری دارد و مسئولان استانی ۶۰ هکتار زمین از منابع طبیعی را به آن دادند که بیاید کارخانه ایجاد و سرمایه‌گذاری کند.

فلاح میری با اشاره به اینکه برای انجام این کار نیاز به تسهیلات و در صورت ایجاد مشکل نیاز به وام‌های بلاعوض دارد، افزود: آن فرد الآن می‌خواهد دستگاه‌های کارخانه را خوابانده و نوسازی کند، ولی من به‌عنوان مدعی‌العموم عمومی اجازه چنین کاری را نمی‌دهم، زیرا نباید به صنعت آسیب جدی وارد شود.

دادستان عمومی انقلاب مرکز گیلان به وضعیت کارخانه پوپلین اشاره کرد و گفت: هدف قوه قضائیه و دادستانی ورود به‌حق مالکیت اشخاص نیست و حتی برای آنان امنیت هم ایجاد می‌کند، ولی در خصوص کارخانه پوپلین اجازه نمی‌دهیم اهمال صورت گرفته و کارخانه تعطیل شود، زیرا این کار منجر به نابودی صنعت در گیلان می‌شود.

وی با بیان اینکه رسیدگی به وضعیت حجاب باید به مطالبه بسیج دانشجویی تبدیل شود، گفت: ما انقلاب کردیم تا محروم نشویم، ولی وضع حجاب در جامعه اصلاً خوب نبوده و بسیار آزاردهنده است و در این شرایط خانواده و بسیار افراد باید در منازل خود بمانند و در این شرایط نگاه‌ها به مدعی‌العموم است.

معاون علوم پزشکی گیلان، با اشاره به افزایش بیماران کرونایی در برخی از استان، گفت: گردشگران نسبت به خواسته ما مبنی بر عدم سفر به استان بی توجهی می کنند.

دکتر آبتین حیدرزاده در با بیان اینکه در حال حاضر کمتر از ۳۰۰ بیمار کرونایی در سطح بیمارستان های استان گیلان بستری هستند، اظهار کرد: بعد از ۹۰ روز تابستان این نخستین بار است که در ۲۴ ساعت گذشته کمتر از ۵۰ بیمار جدید را بستری کردیم.

وی ضمن قدردانی از همکاری خوب مردم گیلان در کنترل بیماری و نزولی شدن سیر ابتلا، افزود: متاسفانه شاهد آغاز موج سوم کرونا در سطح کشور هستیم و این احتمال وجود دارد که مجددا افزایش بیماران در استان اتفاق بیفتد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، با تاکید بر لزوم رعایت فاصله گذاری فیزیکی و پرهیز از حضور در میهمانی ها و مجالس، تصریح کرد: میزان ماسک زدن در استان گیلان حدود ۷۰ درصد است که اگر به ۸۵ درصد برسد، شاهد کاهش شیوع بیماری خواهیم بود.

حیدرزاده، با بیان اینکه گردشگران نسبت به خواسته ما مبنی بر عدم سفر به استان بی توجهی می کنند، گفت: حداقل از مردم گیلان می خواهیم از گردشگران فاصله بگیرند و در یک مکان با آنان نباشند، زیرا گردشگران عملا باعث انتقال ویروس به استان گیلان خواهند بود.

وی با اشاره به افزایش بیماران کرونایی در برخی از استان، خاطرنشان کرد: احتمال انتقال بیماری از سایر استان ها به گیلان بیشتر شده است و لذا باید برای حفظ روند نزولی کرونا در استان تلاش کنیم.

26 پروژه گردشگری گیلان صبح امروز (پنجشنبه) از طریق ارتباط تصویری توسط رئیس جمهور و با حضور استاندار گیلان و معاون وزیر میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با اعتبار بالغ بر 329 میلیارد تومان، در رشت افتتاح شد.

 این پروژه‌ها شامل هتل، هتل آپارتمان، مجتمع اقامتی و پذیرایی، واحد پذیرایی، مهانپذیر و طرح تفریحی است با سرمایه گذاری 329 میلیارد تومانی بخش خصوصی مورد بهره برداری قرار گرفت.

با افتتاح این پروژه ها که توانسته 970 تخت به ظرفیت اقامتی گیلان بیافزاید؛ برای 738 نفر نیز شغل ایجاد شده است.

این طرح‌ها در شهرستان های رشت، فومن، ماسال، شفت، انزلی، رودبار، لاهیجان، رودسر، رضوانشهر، تالش و لنگرود قرار دارند و زمینه ساز بهبود و توسعه زیرساخت های گردشگری استان شده اند.

در دولت تدبیر و امید 530 پروژه در بخش گردشگری با حجم سرمایه گذاری بیش از دو هزار میلیارد تومان در گیلان به بهره برداری رسیده که به ظرفیت اقامتی استان، دو هزار و یکصد اتاق و شش هزار و 500 تخت اضافه و زمینه اشتغال بیش از دو هزار و 500 نفر را از سال 1392 تاکنون فراهم کرده است.


همچنین تعداد 308 طرح با برآورد حجم سرمایه‌گذاری دو هزار و 200 میلیارد تومان و پیش بینی ایجاد اشتغال چهار هزار و 800 نفر در دست اجراست.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، خسارت وارد شده ناشی از سیل به زیرساخت های شهرستان تالش را ۱۸۸ میلیارد تومان دانست و خاطرنشان کرد: دستگاه های سنگین استان های قزوین و اردبیل به تالش گسیل خواهد شد.

امیر مرادی  با بیان اینکه سیل وحشتناک اخیر در شهرستان تالش ۵۰ روستا را درگیر کرده است، گفت: راه این ۵۰ روستا مسدود شده بود که در حال حاضر موفق شدیم راه های اصلی و فرعی ۴۸ روستا را باز کنیم.

وی از برقراری آب، برق و گاز ۴۸ روستای مذکور خبر داد و تصریح کرد: تنها راه دو روستا با ۳۰ خانوار همچنان مسدود است و نیازمند دستگاه بولدوزر خاص هستیم که از محل اعتبارات مدیریت بحران بخش خصوصی را پای کار آوردیم.

مدیرکل مدیریت بحران گیلان، با بیان اینکه طی امروز و فردا مشکل راه و سپس آب، برق و گاز دو روستای باقی مانده حل می شود، گفت: پل اصلی شهر تالش دچار مشکل شده و لذا نیروهای راهدار در حال عملیات مرمت و بتن ریزی پایه های پل هستند. هم اکنون جریان آب را به قسمت سالم پل هدایت کردیم تا کار ترمیم را شروع کنیم.

مرادی، با اشاره به نیاز فوری و مبرم شهرستان تالش به تجهیزات راهداری، اضافه کرد: در این راستا از نیروهای مسلح تقاضای کمک کردیم تا ماشین آلات سنگین خود را در اختیار شهرستان تالش قرار دهند.

وی خسارت وارد شده به زیرساخت های شهرستان تالش را ۱۸۸ میلیارد تومان دانست و خاطرنشان کرد: از امروز دستگاه های سنگین استان های قزوین و اردبیل به تالش گسیل خواهد شد.

به نقل از مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی به دنبال بازدید رییس دانشگاه آزاد اسلامی کشور از منطقه آزاد انزلی؛ با حضورمهندس امین افقی عضو هیأت مدیره و معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان و دکترسید حجت مهدوی معاون امور فرهنگی،اجتماعی و گردشگری سازمان و روسا و مدیران دانشگاه های آزاد،علمی و کاربردی،دانشگاه فنی و حرفه ای و دانشگاه علوم پزشکی گیلان نشست تخصصی بررسی پیگیری توافقات صورت گرفته، در مجتمع بندری کاسپین برگزار شد.

 

گیل ندا،  معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان منطقه آزاد انزلی،تربیت نیروی انسانی متخصص و کارآمد را موتور محرکه و پیشران توسعه هر منطقه اعلام و اظهار کرد: با توجه به دیدار رییس دانشگاه ازاد اسلامی کشور با مدیرعامل سازمان منطقه ازاد انزلی و تفاهمات انجام شده، راه اندازی دانشکده خدمات بندری در رشته های خدمات بندری و لجستیکی به منظور تربیت نیروی انسانی ماهر و متخصص در دستور کار قرار دارد.

وی با برشمردن ویژگی های منحصر بفرد مجتمع بندری کاسپین به عنوان یک بندر نسل سوم که جهت افزایش مبادلات تجاری و صادرات با کشور روسیه و حوزه خزر ایجاد شده،به استقبال سرمایه گذاران از مشارکت در ساخت اسکله کشتی سازی و تعمیرات کشتی اشاره کرد و افزود: منطقه آزاد انزلی با وجود دو بندرانزلی و بندرکاسپین به هاب ترانزیتی در شمال کشور تبدیل شده و نقش مهمی برای تأمین نیازهای فعالان اقتصادی و واحدهای تولیدی کشور ایفا می کند.

افقی با اشاره به اینکه ۹۴ درصد از کالاهای وارداتی به بندر کاسپین، کالاهای اساسی و مواد اولیه واحدهای تولیدی کشور است تصریح کرد: با توجه به فرآهم بودن امکان رقابت تجار ایرانی در دریای خزر،نیازمند کانتینرهای یخچال دار و ایجاد پایانه های تخصصی صادراتی در راستای بهبود صادرات کالاهای کشاورزی هستیم و راه اندازی خطوط منظم کشتیرانی و نوسازی ناوگان کشتیرانی در خزر ضروری بوده و باید در دستور کار قرارگیرد.

معاون امور بندری و حوزه خزر سازمان منطقه ازاد انزلی با اشاره به طرح های توسعه ای ساخت اسکله های جدید و اتصال به شبکه ریل سراسری، پیمان اوراسیا و تفاهم نامه های منعقده با مناطق آزاد لوتوس و اکتائو،آستراخان را مهمترین راه ورود ایران به اروپا برشمرد و خاطر نشان کرد: وجود سرکنسولگری ایران،بیزنس بانک و سرای تجاری ازجمله امتیازاتی است که با تلاش مسئولان سازمان منطقه آزاد انزلی محقق شده است .

 

دکتر مهدوی معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی با اشاره به ضرورت تشکیل تیم تخصصی برای دستیابی به اهداف این منطقه اظهار کرد: باید از ظرفیت و پتانسیل نخبگان گیلانی در حوزه های حمل و نقل و بازرگانی و همراهی نمایندگان مجلس در مسیر تحقق برنامه های سازمان بهره برد.

وی افزود:با استفاده از توانایی ها و ارتباطات هرکدام از روسای محترم دانشگاه ها باید نسبت به تأمین منابع مالی و موارد دیگر نسبت به راه اندازی این دانشکده اهتمام داشته باشیم.

مهدوی با اشاره به دیدار دکتر تهرانچی با دکتر روزبهان و توافقات صورت گرفته فی مابین در آن دیدار، ادامه داد:هدف اصلی ما رسیدن به شهر دانشگاهی است و به دنبال فرآهم سازی زیر ساخت های لازم برای تحقق این مهم هستیم.

وی اضافه کرد:باید درعین حالی که به افق های پیش رو و هدف های اصلی توجه داریم، قید فوریت را نیز مدنظر قرار داده و سرعت عمل بیشتری داشته باشیم.

 

درپایان این جلسه روسای دانشگاه های آزاد،علمی و کاربردی،فنی حرفه ای و دانشگاه علوم پزشکی دیدگاه ها و نظرات خود را در راستای موضوع جلسه مطرح و با ارایه پیشنهادات و معرفی توانمندیهای علمی،امکانات و تجهیزات دانشگاه های خود، به بحث و تبادل نظر پرداختند.

مهندس عطایی سرپرست شهرداری رشت به اتمام پروژه جمع آوری آب های سطحی بلوار شهید قلی پور تاکید کرد.

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، مهندس ناصر عطایی در دومین روز کاری خویش به اتفاق دادستان استان گیلان از روند پروژه جمع آوری آب های سطحی بلوار شهید قلی پور بازدید کرد.

وی با قدردانی از زحمات دادستان گیلان اظهار کرد: قرارداد پروژه جمع آوری آب های سطحی بلوار شهید قلی پور مربوط به سال ۹۷ بود که به علت برخی مشکلات فنی و نوسانات بازار کمی در اجرای آن تأخیر افتاد ولی خوشبختانه با برنامه ریزی صورت گرفته با پیمانکار پروژه و تأمین منابع مالی در کوتاه ترین زمان ممکن، این پروژه به بهره برداری می رسد.

سرپرست شهرداری رشت با اشاره به اینکه در سنوات گذشته پروژه جمع آوری آب های سطحی به صورت جزیره ای اجرا می شد بیان کرد: شهرداری رشت در سال ۹۵ طرح جامع مطالعات پروژه جمع آوری آب های سطحی را در دستور کار قرار داد.

مهندس عطایی تصریح کرد: شهرداری رشت همه ساله براساس طرح جامع مطالعات پروژه و تخصیص بودجه لازم پروژه جمع آوری آب های سطحی را اجرا می کند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری به تنهایی در اجرای پروژه جمع آوری آب های سطحی تصمیم گیری نمی کند اذعان داشت: با هماهنگی پلیس استان پروژه جمع آوری آب های سطحی اجرا می شود.

سرپرست شهرداری رشت افزود: ۲۵۰ متر فاز اول لوله گذاری پروژه جمع آوری آب های سطحی بلوار شهید قلی پور انجام شده و اجرای ۳۸۰ متر لوله گذاری فاز دوم نیز در سریع ترین زمان ممکن در شرایط آب و هوایی مناسب انجام می شود.

مهندس عطایی با قدردانی از مساعدت دادستان محترم استان گیلان اظهار کرد: دادستان محترم اجازه فعالیت پروژه را برای دو شیفت صادر کردند و مکاتبات لازم را با پلیس محترم استان برای فعالیت در شیفت دوم انجام می دهیم.

اتمام پروژه جمع آوری آب های سطحی بلوار شهید قلی پور در سریع ترین زمان ممکناتمام پروژه جمع آوری آب های سطحی بلوار شهید قلی پور در سریع ترین زمان ممکناتمام پروژه جمع آوری آب های سطحی بلوار شهید قلی پور در سریع ترین زمان ممکن

مهندس عطایی سرپرست شهرداری رشت به اتمام پروژه جمع آوری آب های سطحی بلوار شهید قلی پور تاکید کرد.

به گزارش واحد خبر مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری رشت، مهندس ناصر عطایی در دومین روز کاری خویش به اتفاق دادستان استان گیلان از روند پروژه جمع آوری آب های سطحی بلوار شهید قلی پور بازدید کرد.

وی با قدردانی از زحمات دادستان گیلان اظهار کرد: قرارداد پروژه جمع آوری آب های سطحی بلوار شهید قلی پور مربوط به سال ۹۷ بود که به علت برخی مشکلات فنی و نوسانات بازار کمی در اجرای آن تأخیر افتاد ولی خوشبختانه با برنامه ریزی صورت گرفته با پیمانکار پروژه و تأمین منابع مالی در کوتاه ترین زمان ممکن، این پروژه به بهره برداری می رسد.

سرپرست شهرداری رشت با اشاره به اینکه در سنوات گذشته پروژه جمع آوری آب های سطحی به صورت جزیره ای اجرا می شد بیان کرد: شهرداری رشت در سال ۹۵ طرح جامع مطالعات پروژه جمع آوری آب های سطحی را در دستور کار قرار داد.

مهندس عطایی تصریح کرد: شهرداری رشت همه ساله براساس طرح جامع مطالعات پروژه و تخصیص بودجه لازم پروژه جمع آوری آب های سطحی را اجرا می کند.

وی با اشاره به اینکه شهرداری به تنهایی در اجرای پروژه جمع آوری آب های سطحی تصمیم گیری نمی کند اذعان داشت: با هماهنگی پلیس استان پروژه جمع آوری آب های سطحی اجرا می شود.

سرپرست شهرداری رشت افزود: ۲۵۰ متر فاز اول لوله گذاری پروژه جمع آوری آب های سطحی بلوار شهید قلی پور انجام شده و اجرای ۳۸۰ متر لوله گذاری فاز دوم نیز در سریع ترین زمان ممکن در شرایط آب و هوایی مناسب انجام می شود.

مهندس عطایی با قدردانی از مساعدت دادستان محترم استان گیلان اظهار کرد: دادستان محترم اجازه فعالیت پروژه را برای دو شیفت صادر کردند و مکاتبات لازم را با پلیس محترم استان برای فعالیت در شیفت دوم انجام می دهیم.

اتمام پروژه جمع آوری آب های سطحی بلوار شهید قلی پور در سریع ترین زمان ممکناتمام پروژه جمع آوری آب های سطحی بلوار شهید قلی پور در سریع ترین زمان ممکناتمام پروژه جمع آوری آب های سطحی بلوار شهید قلی پور در سریع ترین زمان ممکن

صفحه1 از136

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.