K2 Listing

K2 Listing

گیلانی‌ها همچنان منتظرند تا شاهد روزی باشند که وعده رئیس هیات والیبال گیلان برای حضور یک تیم از استان در سطح سوپرلیگ یا لیگ دسته اول والیبال کشور تحقق پیدا کند.

گیل ندا،به نقل از دیار میرزا،   اگر نگاهی به تاریخچه والیبال گیلان بیندازیم می‌بینیم که گیلانی‌ها در سطح کشور همواره حرفی برای گفتن داشته‌اند و روزی روزگاری گیلان به کارخانه بازیکن‌سازی تبدیل شده بود و ملی‌پوشان گیلانی والیبال همچون ستارگانی در آسمان تیم ملی می‌درخشیدند اما هرچه که گذشت ستاره بخت گیلانی‌ها در این رشته پرهیجان ورزشی رو به افول نهاد.
هنوز یادمان نرفته آنروزهایی که بازیکنانی چون فرید آخوندزاده، مرتضی شیاری، محمود توانایی، یوسف دوبنده، احمدرمضانی، یعقوب میزانی، روح الله صالحی نژاد و علی رمضانی در سطح کشور افتخارآفرینی می‌کردند. یادمان نرفته که تیم والیبال پره سر و رضوانشهر چقدر محبوبیت داشت و داماش گیلان با حضور نیمی از بازیکنان ملی‌پوش در رشت چنان شور و شوقی را رقم زده بود که تختی جا برای سوزن انداختن هم نداشت و مردم گیلان سر و دست می‌شکستند تا از نزدیک بازی تیم محبوبشان را ببینند.
بعدها تیم والیبال سفیر گیلان با استخوان‌بندی بازیکنان گیلانی و رشتی، تلاش کرد تا بار دیگر هویت دیرینه والیبال در گیلان را دیگر احیا کند و شاید اگر حمایت بیشتری از این تیم می‌شد، سفیر گیلان می‌توانست با صعود به سوپرلیگ سفیر خوبی برای ورزش گیلان باشد.
سال ۹۷ نیز تیم والیبال وارنا شهر باران رشت بار دیگر جنب و جوشی در ورزش گیلان ایجاد کرد و والیبال دوستان رشتی از زن و مرد گرفته تا کودک و بزرگسال در سالن تختی رشت جمع می‌شدند تا که شاید گیلان بار دیگر بتواند در سطح اول والیبال کشور تیمی داشته باشد اما افسوس که این فرصت هرگز تحقق پیدا نکرد.
اما گیلانی‌ها همچنان منتظرند تا شاهد روزی باشند که وعده رئیس هیات والیبال گیلان برای حضور یک تیم از استان در سطح سوپرلیگ یا لیگ دسته اول والیبال کشور تحقق پیدا کند و باید ببینیم که آیا این اتفاق رخ خواهد داد یا که همچنان باید شاهد روند نزولی والیبال در گیلان باشیم و هر روزمان بدتر از دیروزمان باشد!

روزنامه قطری از رویارویی پرسپولیس با السد به عنوان تقابل بهترین خط دفاعی با بهترین خط حمله یاد کرد.

، در یکی از حساس ترین دیدارهای یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا دو تیم پرسپولیس و السد به مصاف هم خواهند رفت. الوطن در تحلیل این دیدار نوشت: السد با هدایت ژاوی تمرینات خود را برای رویارویی با پرسپولیس آغاز کرده است. ژاوی در تمرین اخیر نقاط قوت و ضعف پرسپولیس را با مشاهده فیلم بازی های این تیم برای شاگردانش شرح  داد. او به بازیکنانش تاکید کرده که پرسپولیس تیم بسیار قدرتمندی است و توانست در یکی از سخت ترین گروه ها به عنوان صدرنشین به دور بعد راه پیدا کند.

این روزنامه در ادامه نوشت: آمار نشان می دهد که پرسپولیس خط حمله خوبی دارد و توانسته ۸ گل به ثمر رساند اما نقطه قوت تیم خط دفاعی است که تنها ۵ گل دریافت کرده است و به این ترتیب نقطه قوت تیم خط دفاعی است اما نقطه قوت السد خط حمله است که توانسته ۱۴ گل به ثمر رساند و به این ترتیب این دیدار تقابل بهترین خط دفاعی با بهترین خط حمله است. ژاوی برای پیروزی در این دیدار حساب ویژه ای روی مثلث خطرناک تیمش یعنی بغداد بونجاح، اکرم عفیف و کاسورلا باز کرده و باید دید که این سه بازیکن برابر خط دفاعی خوب پرسپولیس چه عملکردی خواهند داشت.

تیم‌های فوتبال سپاهان و پرسپولیس امشب برای مشخص شدن وضعیت‌شان در لیگ قهرمانان آسیا به مصاف حریفانی از امارات و قطر بروند.

 دو نماینده فوتبال ایران در لیگ قهرمانان آسیا امشب (دوشنبه) به مصاف حریفان‌شان می‌روند. سپاهان و پرسپولیس امشب باید برابر العین امارات و الدحیل قطر قرار بگیرند. 

پرسپولیس - الدحیل، ساعت ۱۸:۳۰

بعد از شروع مجدد مسابقات، پرسپولیس توانست با دو پیروزی اقتصادی و پشت سر هم برابر التعاون عربستان به صدر گروه C برسد. سرخپوشان حالا وضعیت مناسبی در این گروه دارند اما باید برابر تیمی قرار بگیرند که در دور رفت آن‌ها را شکست داده است. الدحیل ۶ امتیازی است و در دو بازی گذشته‌اش برابر شارجه یک بار پیروز شده و یک بار شکست خورده است. پرسپولیس اگر بتواند الدحیل را شکست بدهد بدون در نظر گرفتن نتیجه بازی التعاون - شارجه صعودش را به دور بعدی قطعی می‌کند. در صورت شکست پرسپولیس هم در بدترین حالت، فاصله این تیم با صدر به دو امتیاز می‌رسد و در هفته آخر می‌تواند با پیروزی برابر شارجه شانس خوبی برای صعود داشته باشد. 

گل‌محمدی، سرمربی پرسپولیس در نشست خبری پیش از این بازی درباره فشردگی بازی‌ها و آمادگی بازیکنانش گفته است: سعی کردیم که در این یکی دو روز در بحث ریکاوری وقت بگذاریم و امیدوارم بازیکنان مثل دو بازی قبل در شرایط خوبی قرار داشته باشند. بازیکنان بزرگی داریم و روح جنگندگی و مبارزه طلبی داریم و امیدوارم بتوانیم عملکرد خوبی داشته باشیم.

سپاهان - العین، ساعت ۲۱:۳۰

برعکس پرسپولیس، سپاهان دو بازی قبلی‌اش را برابر النصر عربستان باخت تا امیدهایش برای صعود به حداقل برسد. سپاهان با سرمربی جدیدش یعنی محرم نویدکیا پا به مسابقات گذاشته و در دو بازی اخیر در روش بازی این تیم تغییراتی به وجود آمده اما استفاده نکردن از موقعیت‌ها و اشتباهات پی در پی در خط دفاعی باعث شد زردپوشان در هر دو بازی با دو گل به النصر ببازند تا نماینده عربستان با ۱۰ امتیاز صدرنشین شود.

سپاهان که سه امتیازی است برای زنده نگه داشتن امیدهایش برای صعود باید برابر العین به پیروزی برسد. العین در ۴ مسابقه فقط یک امتیاز گرفته و در دور رفت هم با چهار گل به سپاهان باخته بود. البته پیش از این مسابقه السد برابر النصر قرار می‌گیرد و اگر بتواند این تیم را شکست بدهد، دیگر سپاهان شانسی برای صعود ندارد. 

سرمربی الدحیل قطر قبل از رویارویی با پرسپولیس با شاگردانش یک توصیه جدی داشت و بر ضرورت پیروزی در این بازی تاکید کرد.

 الدحیل خود را آماده دیدار حساس برابر پرسپولیس در دور برگشت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا می کند.

الرای نوشت: بازیکنان الدحیل زیر نظر ولید الرکراکی سرمربی مراکشی تمرینی استثنایی را برگزار کنند. الدحیل در دیدار برابر الشارجه به خاطر اخراجی که داشت وضعیت سختی را تجربه کرد و سرمربی تیم نهایت تلاش خود را به کار گرفت تا تیم را به خوبی ریکاوری کند و در شرایط خوبی قرار دهد.

این روزنامه قطری در ادامه نوشت: بازیکنان الدحیل به خاطر 10 نفره شدن در دیدار برابر الشارجه بسیار خسته شدند. اخراج کاپیتان الدحیل باعث شکست این تیم در دیدار برابر الشارجه شد و سرمربی تیم دوست ندارد که این اتفاق بار دیگر برای آنها رخ دهد.

الرای در پایان نوشت: سرمربی الدحیل به بازیکنان توصیه کرد که دیگر اشتباهات دیدار برابر الشارجه را تکرار نکنند. خط دفاعی و دروازه الدحیل اشتباهات زیادی در این دیدار داشت و اگر به دنبال صعود است باید این اشتباهات را برابر پرسپولیس نداشته باشد. الدحیل برای صعود به دور بعد نه تنها باید پیروز این بازی شود بلکه باید التعاون را هم در بازی پایانی شکست دهد.

روزنامه الوطن هم نوشت: در الدحیل پیش از رویارویی با پرسپولیس اعلام حالت اضطراری شده است و زمانی برای استراحت وجود ندارد.

بعد از کش و قوس‌های فراوان در نهایت باشگاه پرسپولیس با درخواست ٨ میلیارد تومانی مهاجم تیمش برای تمدید قرارداد موافقت کرد.

در چند روز اخیر طی دو دور مذاکره که میان علی علیپور و مدیران پرسپولیس‌ انجام شد دو طرف پیشنهادات خود را ارائه کردند و قرار بر این بود که روی این پیشنهادات فکر شود. در این جلسات با وجود درخواست ٨ میلیارد تومانی علیپور، پرسپولیسی‌ها اعلام کردند که قادر به پرداخت این مبلغ نیستند و نهایتاً می‌توانند ۵ میلیارد تومان آن هم با آپشن به او بپردازند.

بعد از آخرین پیشنهاد پرسپولیس، مهاجم سرخ‌ها با انتشار پستی در صحفه شخصی خود با هواداران پرسپولیس خداحافظی کرد تا نشان دهد که قراردادش را تمدید نخواهد کرد.

در همین حال بعد از اینکه پرسپولیسی‌ها از جذب شهاب زاهدی و شهریار مغانلو بازماندند، فشارها روی باشگاه زیاد شد تا مدیران پرسپولیس دوباره باب مذاکرات را با علی علیپور باز کنند.

دیشب (چهارشنبه) نیز باشگاه پرسپولیس در خبر رسمی اعلام کرد که پیشنهاد مالی بیشتری به علیپور داده اما این مهاجم اعلام کرده مشکلش مسائل مالی نیست و می‌خواهد فوتبالش را در اروپا پیگیری کند.

درباره رقم پیشنهادی پرسپولیس‌ به علیپور یک منبع آگاه در باشگاه پرسپولیس به ایسنا اعلام کرد این پیشنهاد همان مبلغ درخواستی علیپور بوده است.

درواقع پرسپولیس‌ موافقت کرده پایه قرارداد ۶ میلیارد و ۵٠٠ میلیونی را برای علیپور در نظر بگیرد و یک میلیارد و ۵٠٠ میلیون هم آپشن قرارداد باشد تا اینگونه مبلغ قرارداد این مهاجم ٨ میلیارد تومان شود. 

قطعا اداره کل ورزش و جوانان بواسطه اهمیت، دربرگیری و جامعه مخاطب قابل توجه خود یکی از حساس ترین بخش ها در مدیریت دولتی محسوب می گردد و حضور اولین و تنها مدیرکل زن در استان گیلان که اتفاقا از بدنه ورزش بوده و با وجود همه مشکلات موجود عملکردی فراتر از حد انتظار ارائه کرده است باعث مباهات بدنه ورزش استان می‌باشد و حمایت از این مدیر و زیر مجموعه موفق به عنوان یک برند انحصاری برای استان گیلان انتظاری بحق است.

لیکن متاسفانه در برخی موارد  شاهد فضاسازی و ماهیگیری از آبی که به تعمد گل آلود گردیده است از سوی برخی افراد مشخص هستیم که گویی نام و نان آنها در گرو ایجاد تشنج، تفرقه و حاشیه سازی می باشد.

در این بین هستند افرادی مدعی که خود را دلسوز ورزش تعرفه می کنند و در پس این نقاب فقط و تنها فقط در راستای منافع شخصی خود گریبان دریده و فریاد وامصیبتا سر می‌دهند که البته سابقه و عملکرد آنها خود حجت را برای شهروندان و مخاطبین تمام می کند.

نقی هدایتی رییس سابق هیئت کشتی یکی از این پدیده هاست که از ماه‌های اخیر با اجرای یک سناریوی کودکانه که تنها باعث تشویش اذهان و سیاه نمایی گردیده و سودی جز خسران و ضرر برای جامعه ورزش استان نداشته و ندارد به دنبال اهداف خاص خود است و با ابزار تخریب مدیرکل ورزش و جوانان گیلان قصد یارکشی و جلب رضایت برخی ها برای دوران پسا بخشی را دارد لیکن آقای هدایتی ذهی خیال باطل چرا که خاک سیاه دوره تصدی شما بر هیئت کشتی هنوز از رخسار این هیئت پاک نگردیده و این حنا دیگر برای کسی رنگ ندارد.

برای یافتن انگیزه های هدایتی ها از تخریب مدیر کل سازمانی که آمارهای موثق بیانگر عملکرد مثبت وی در حوزه وظایف خود بوده است با کمی به عقب برگردیم.

دوره ای پیش از مدیریت مریم بخشی که ورزش و هیئت های ورزشی جولانگاه صرفا سیاسیون بوده و هر یک به تناسب برای کسب آرا در انتخابات چنگی به این ریسمان می انداختند.!

هدایتی ها نیز زاییده این فضا بوده و پس از عدم موفقیت در عرصه های سیاسی و اجتماعی به قولی تنها سرمایه باقیمانده آنها هیئتی بود که مدیریت آن نه در توان و نه در تخصص جنابشان می گنجید و نه دغدغه در این زمینه داشتند لذا از آن جهت عقده گشایی و احیای خود به عنوان یک ورشکسته در دنیای سیاست کمال استفاده(شما بخوانید سواستفاده) را کردند.

در این بین و با روی کار آمدن مریم بخشی به عنوان یک مدیر با رویکردی متفاوت از گذشته و دغدغه مند به عنوان فردی از بدنه ورزش فضا برای ادامه کنش امثال هدایتی تنگ و سلب گردید و تقابل ها هر روز به هزار و یک بهانه واهی علنی تر شد تا جایی که نقل افاضات آقای هدایتی و قلم فرسایی های بی محتوای وی هم سنگ داستان های حسین کرد شبستری به هزار و یک قسمت رسید که این موضوع با توجه به جایگاه مشخص و حال معلوم ایشان و اهداف مبرهن و البته محرز در بین، تنها باعث تأسف جامعه ورزش و شهروندان رشت می باشد.

حال نکته اینجاست

۱.تا به کی و کجا این قبیل فرافکنی ها که تنها باعث ایجاد تفرقه و بی اعتمادی در بین خانواده ورزش می شود ادامه خواهد داشت؟؟؟

۲. منافع چه فرد و با طیفی از ایجاد این فضا تامین میشود؟؟؟

۳. حامیان این اندیشه و منش منحوس چه کسانی هستند و هدف نهایی آنها از این فرافکنی ها چیست؟؟؟

ادامه دارد...

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال می‌گوید فرهاد مجیدی با عملکردش،‌ آینده خود را در جمع آبی‌پوشان پایتخت خراب کرد.

غلامحسین فرزامی پیشکسوت تیم فوتبال استقلال درباره شرایط این روزهای آبی‌پوشان پایتخت و شکست این تیم در فینال رقابت‌های جام حذفی گفت: استقلال در زمین یک رهبر می‌خواهد که بتواند آن‌ها را هماهنگ کند. در زمان ما یک اتحاد و همدلی وجود داشت و همه حرف شنوی داشتند اما الان چه کسی حرف اول را می‌زند؟ الان بازیکنان هیچ کس را قبول ندارند. باید کسانی مثل مجتبی جباری و پژمان منتظری در زمین حضور داشته باشد تا بتوانند بازیکنان را مدیریت کنند. الان چه کسی بزرگ و کاپیتان تیم است؟ چه کسی می‌تواند تیم را مدیریت کند تا استقلال به موفقیت برسد؟

او با انتقاد از عملکرد سید حسین حسینی خاطرنشان کرد: من به آقای سعادتمند هم گفتم که در وهله اول یک گلر مطمئن بیاورید. زمان ما ۶ گلر درجه یک در تیم وجود داشت و هر هفته این ۶ نفر در چند بازی مختلف بازی می‌کردند و از نظر روانی هم این بازیکنان آماده بودند. الان واقعا وضعیت دروازه‌بان استقلال کاملا متزلزل است.

غلامحسین فرزامی درباره درگیری بازیکنان استقلال با هواداران این تیم در فرودگاه مهرآباد خاطرنشان کرد: بازیکنان از صحبت‌هایی که در فرودگاه مطرح شده ناراحت شدند و این واکنش را نشان دادند. باید مربی و کاپیتان تیم آنجا بیایند و آن‌ها را هدایت کنند. در  غیر اینصورت هر جا بروند، همین اتفاق می‌افتد و این نشانه سوء مدیریت است. من با آقای سعادتمند قرار است صحبت کنم و بروم پیش بازیکنان تا ببینیم چه کسی باید به عنوان بزرگ‌تر روی کار بیاید. به نظر من اگر کسی مثل مهدی رحمتی یا مجتبی جباری به عنوان مربی -  بازیکن به تیم بیاید، شاید شرایط بهتر شود.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال خاطرنشان کرد:‌ مسابقاتی که در این زمان برگزار می‌شود، زوری و اجباری است. سازمان لیگ از فوتبال چه می‌داند؟ آن‌ها موقعیت را نمی‌شناسند و بعد باعث ضرر باشگاه می‌شوند. تیم تراکتور در فینال جام حذفی عملکرد خوبی داشت اما سوال من این است که آقای زنوزی چه چیزی غیر پول می‌داند؟

فرزامی افزود: همه چیز ما مشکل دارد.  ۸ سال کفاشیان ریاست فدراسیون فوتبال ما را بر عهده داشت و الان فوتبال ما به این روز انداخته است. او سرمنشا مشکلات فوتبال ما است. 

او در پایان در خصوص اخبار منتشر شده در خصوص بازگشت استراماچونی به استقلال گفت: استراماچونی قرارداد دو ساله با ما داشت و شش ماه او با ما کار کرده است. اگر قرار است استراماچونی را بیاورید که مشکلی نیست اما ما سرمایه‌های خوبی در داخل کشور داریم. امثال ابراهیم صادقی در فوتبال ما کم نیستند. در کل من زیاد موافق حضور استراماچونی نیستم و به نظر من باید یک مربی جوان و نیروی جوان و باتجربه روی کار بیاید. مجیدی نیروی خوبی بود اما خودش آینده خودش را خراب کرد. او دوره دیده بود اما باید در رده‌های پایین‌تر شروع می‌کرد. در پایان باید بگویم با یک باخت دنیا به پایان نرسیده است و هنوز زندگی ادامه دارد و باید برای ادامه مسیر باشگاه برنامه ریزی شود.

مهاجم تیم فوتبال پرسپولیس برای تمدید قراردادش با پرسپولیس درخواست ٨ میلیارد تومان پول برای یک فصل کرده است.

علی علیپور که قراردادش با پرسپولیس به پایان رسیده است، عصر دیروز (چهارشنبه) با حضور در محل باشگاه پرسپولیس جلسه‌ای با مدیران این باشگاه داشت تا درباره تمدید قراردادش صحبت کند. او که پیش از این خواستار ١٠ میلیارد تومان برای یک فصل شده بود تا قراردادش را تمدید کند حالا از موضع خود کوتاه آمده تا بلکه طرفین به توافق برسند.

در این زمینه منابع آگاه در باشگاه پرسپولیس به ایسنا اعلام کردند که این بازیکن در جلسه خود با باشگاه پرسپولیس درخواست پایه قرارداد ٨ میلیارد تومانی داشته است اما این موضوع مورد موافقت باشگاه قرار نگرفته است. پرسپولیسی‌ها در این جلسه به علیپور پیشنهاد پایه قرارداد ۵ میلیاردی برای یک فصل دادند که به آن آپشن‌هایی هم اضافه شود. 

البته مدیران باشگاه در نظر دارند در صورت توافق بر سر مبلغ قرارداد، بندی در قرارداد این بازیکن بنویسند که بر اساس آن اگر با پیشنهاد خارجی مواجه شد، با پرداخت مبلغ قابل توجهی به پرسپولیس جدا شود تا اینگونه درآمدی هم برای باشگاه حاصل شود.

 همچنین یکی دیگر از شروط علیپور برای تمدید قراردادش این است که تمام مطالبات این فصلش به او پرداخت و به صورت کامل با او تسویه حساب شود.

بر همین اساس قرار است علیپور در یکی دو روز آینده روی پیشنهاد باشگاه پرسپولیس برای تمدید فکر کند. گفته می‌شود این بازیکن یک پیشنهاد خارجی هم دارد. 

صفحه1 از56

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.