K2 Listing

K2 Listing

امیرمحمد یزدانی، یونس امامی و محمدحسین محمدیان با کسب ۳ سهمیه المپیک برای ایران، سهمیه های کشتی آزاد ایران در المپیک توکیو را کامل کردند.

 در پایان رقابت های کشتی آزاد گزینشی المپیک در قاره آسیا که به میزبانی آلماتی قزاقستان برگزاری شد، امیرمحمد یزدانی در ۶۵، یونس امامی در ۷۴ و محمدحسین محمدیان در ۹۷ کیلوگرم با برتری قاطع مقابل رقبایشان ضمن رسیدن به فینال با کسب ۳ سهمیه المپیک، ۶ سهمیه کشتی آزاد ایران در المپیک توکیو را کامل کردند.

محمدحسین محمدیان سومین و آخرین نماینده ایران در این رقابت ها در دیدار نیمه نهایی برابر ساتیوارت کادیان از هند با نتیجه۱۰ بر صفر به برتری رسید و ضمن راه یابی به فینال، موفق به کسب ششمین سهمیه المپیک برای کشتی آزاد ایران شد. محمدیان در این کشتی با یک خاک و ۴ بارانداز پیاپی، در ۳۱ ثانیه کشتی را تمام کرد.

محمدیان پیش از این در دور مقدماتی ابتدا ۱۱ بر صفر نائویا آکاگوما از ژاپن را برد و در دومین مبارزه نیز ساپاروف از ترکمنستان را با نتیجه ۱۵ بر ۴ شکست داد و به نیمه نهایی رسید.

پیش از این امیر محمد یزدانی در ۶۵ و یونس امامی در وزن ۷۴ کیلوگرم نیز با شکست رقبای خود ضمن راه یابی به فینال این رقابت ها، موفق به کسب سهمیه المپیک برای ایران شدند.

به این ترتیب کشتی آزاد ایران با احتساب کسب ۳ سهمیه در رقابت های جهانی ۲۰۱۹ و ۳ سهمیه در رقابت های امروز(یکشنبه) گزینشی المپیک ۲۰۲۱ در قاره آسیا، به ۶ سهمیه کامل المپیک توکیو رسید.

رقابت های گزینشی جهانی که اردیبهشت ماه در بلغارستان برگزار می شود، آخرین فرصت کسب سهمیه برای کشورهای جهان خواهد بود.

کشتی فرنگی ایران نیز ۵ سهمیه المپیک را بدست آورده و نماینده وزن ۸۷ کیلوگرم ایران اردیبهشت برای کسب تنها سهمیه باقیمانده در رقابت های جهانی گزینشی المپیک شرکت می کند.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا از دیدار استقلال - السد به عنوان یکی از ۵ بازی خاطره انگیزه پلی‌آف لیگ قهرمانان یاد کرد.

فضل ۲۰۲۱ لیگ قهرمانان آسیا به زودی با برگزاری بازیهای مرحله پلی‌آف آغاز می شود تا چهره تیم های باقی مانده برای حضور در مرحله گروهی لیگ قهرمانان مشخص شود. 

در این بین فولاد ایران در دیداری مهم در ریاض عربستان به مصاف العین امارات خواهد رفت.

به همین خاطر سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا به مرور دیدارهای خاطره انگیزه لیگ قهرمانان در مرحله پلی‌آف پرداخت. یکی از این دیدارها مصاف استقلال و السد در تهران در سال ۲۰۱۷ است که با تساوی بدون گل به ضربات پنالتی کشیده شد و نماینده ایران ۴ بر ۳ به برتری رسید و راهی مرحله گروهی شد.

کمتر از ۷۵ هزار نفر در  ورزشگاه آزادی بودند تا مصاف تیم ژاوی با استقلال را ببینند. استقلال در پنالتی بهتر از حریف خود عمل کرد و به نتیجه دلخواه رسید.

خسرو حیدری پنالتی برتری استقلال را در آن دیدار به ثمر رساند و باعث صعود آبی ها شد.

سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا همچنین به دیدار الریان و سایپا در سال ۲۰۱۹ در پلی آف لیگ قهرمانان پرداخت که تیم قطری توانست ۳ بر یک به برتری برسدو  راهی مرحله گروهی شود. در آن زمان هدایت تیم سایپا را علی دایی بر عهده داشت و اسطوره فوتبال ایران در آن دیدار شاهد حذف تیمش بود. 

اولین رده بندی باشگاهی فوتی رنکینگ اعلام شد که در آن پرسپولیس ایران به عنوان بهترین تیم آسیا انتخاب شد.

 فوتی رنکینگ اقدام به اولین رده بندی باشگاهی در قاره آسیا کرد و بر این اساس پرسپولیس ایران بالاتر از الهلال عربستان به عنوان برترین تیم آسیا انتخاب شد.

پرسپولیس در ۴ سال اخیر عملکرد خوبی داشته و در سال ۲۰۱۷ به نیمه نهایی لیگ قهرمانان رسید. سال بعد این تیم به فینال لیگ قهرمانان راه یافت ولی برابر کاشیما شکست خورد. پرسپولیس در سال بعد با وجود ۷ امتیاز در قعر جدول گروه خود قرار گرفت ولی دوباره سال بعد با قدرتنمایی به فینال لیگ قهرمانان رسید و این بار با بدشانسی از رسیدن به قهرمانی بازماند.

تیم ایرانی با ۴۳۳۶ امتیاز با فاصله به عنوان بهترین تیم باشگاهی قاره آسیا انتخاب شد. این در حالی است که الهلال عربستان با ۳۸۹۴ امتیاز در رده دوم قرار گرفت و اولسان هیوندای کره جنوبی قهرمانی این فصل لیگ قهرمانان با ۳۶۵۸ امتیاز سوم شد.

فوتی رنکینگ قرار است به طور مرتب رده بندی باشگاهی آسیا را با معیارهای به کار گرفته شده در قاره های دیگر انجام دهد و این اولین رده بندی باشگاهی این مرجع آماری محسوب می شود که در سطح قاره آسیا صورت گرفته است.

۱۰ تیم برتر باشگاهی آسیا

۱- پرسپولیس ایران با ۴۳۳۶ امتیاز

۲- الهلال عربستان با ۳۸۹۴ امتیاز

۳ - اولسان کره جنوبی با ۳۶۵۸ امتیاز

۴- اوراواردز ژاپن با ۳۳۱۴ امتیاز

۵- کاشیما ژاپن با ۳۱۴۴ امتیاز

۶- السد قطر با ۲۶۵۴ امتیاز

۷- شانگهای SIPG چین با ۲۵۸۶ امتیاز

۸- گوانگژو چین با ۲۴۱۴ امتیاز

۹- الاهلی عربستان با ۲۱۹۶ امتیاز

۱۰- الدحیل قطر با ۲۱۵۲ امتیاز

در این رده بندی و در بین تیم های ایرانی، استقلال در رده ۱۳، ذوب آهن در رده ۱۸، استقلال خوزستان در رده ۴۱، سپاهان در رده  ۴۶، تراکتور در رده ۶۰ و شهرخودرو در رده ۶۴ قرار گرفته‌اند.

سرمربی سال‌های دور تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید با وجود اعطای میزبانی انتخابی جام جهانی به بحرین، تیم ملی ایران می‌تواند به مرحله بعد انتخابی جام جهانی راه یابد.

حشمت‌ مهاجرانی  درباره تصمیم AFC برای میزبانی بحرین از مسابقات گروه ایران در انتخابی جام جهانی و تبعات این موضوع برای تیم ملی فوتبال ایران گفت: ما قوی‌ترین تیم آسیا را داریم. تمام شرایط برای صعود ما به جام جهانی آماده است. البته از نقطه نظر تماشاگر و بازی در زمین حریف اتفاقاتی رخ داده اما ما تیم‌های خیلی بزرگتر از بحرین را هم شکست داده‌ایم.

وی ادامه داد: استرالیا را در ملبورن و کره جنوبی را در سئول با شکست روبه‌رو کرده‌ایم. هر کدام از مدعیان فوتبال آسیا که برای رفتن به جام جهانی حرف اول را می‌زنند، از ما شکست خورده‌اند.

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به شرایط متفاوتی بازی‌ها ایران در زمین بحرین گفت: درست است که زمین بحرین حساسیت برانگیز است اما اعتقاد دارم بازیکنان تیم ملی ایران با نیروی بزرگی که داریم، در میدان قدم به عقب نمی‌گذارند. آن‌ها احساس مسئولیت لازم نسبت به کلمه ایران را روی سینه خود دارند.

مهاجرانی تاکید کرد: وقتی کلمه ایران روی سینه بازیکن نوشته شود، یعنی جزوی از خاک وطن است و باید از وطن دفاع کرد. بازیکنان ما نه تنها در بحرین بلکه در هر نقطه آسیا این شایستگی و قدرت را دارد که به جام جهانی صعود کنند.

وی با بیان اینکه حوادث در فوتبال غیرقابل پیش‌بینی است، اظهار کرد: همیشه هم تیم قوی از زمین به عنوان تیم پیروز بیرون نیامده است اما چون من بازیکنان ایران را می‌شناسم، می‌دانم که وقتی وارد زمین شوند، قدم به عقب نمی‌گذارند و برای موفقیت و سربلندی ایران می‌جنگند. امیدوارم کادرفنی هماهنگی لازم را در این تیم ایجاد کند که در ادامه راه مقابل بحرین و عراق به مشکل نخوریم.

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران درباره تقدیر و تشکر از او در جشنواره بین المللی فیلم‌های ورزشی به پاس خدماتش به جامعه فوتبال گفت: به هر حال وظیفه دارم از تمام دوستان گرامی، داوران محترم جشنواره فیلم و هنر تشکر کنم. علاوه بر این باید اشاره داشته باشم که مربیان دیگری هم برای فوتبال ما زحمت کشیده‌اند و هیچ موقع از یاد نمی‌روند و نمی‌توانیم آن‌ها را فراموش کنیم.

مهاجرانی افزود: اعتقاد دارم سینما و تلویزیون نقش بزرگی در سالم‌سازی جامعه دارد و علاوه بر این می‌تواند برای نسل‌های آینده الگوسازی کند. از راه دور به تمام عزیزانی که به من لطف داشتند تشکر می‌کنم.

انتهای پیام

رئیس دپارتمان تیم‌های ملی می‌گوید بحرین شانس بیشتری برای میزبانی انتخابی جام جهانی ۲۰۲۲ دارد.

 مهدی خراطی، رئیس دپارتمان تیم‌های ملی از شانس بیشتر بحرین برای کسب میزبانی انتخابی جام جهانی خبر داد و گفت: AFC نامه‌ای برای فدراسیون فرستاده که چه مشکلاتی برای میزبانی ایران وجود دارد اما فدراسیون در حال رایزنی است. عزیزی خادم از دستگاه دیپلماسی درخواست کمک کرده و جلسه‌ای هم با آقای دکتر ظریف، وزارت امورخارجه ایران داشت. آقای ظریف قول حمایت از ایران برای میزبانی را داده‌اند.

وی ادامه داد: واقعیت هم این است که میزبانی حق تیم ماست. ما در این گروه تنها تیمی هستیم که چهار بازی داریم که از این چهار بازی سه بازی به میزبانی ایران است. یعنی اگر بازی‌ها قرار بود طبق برنامه قبل از کرونا دنبال شود ما سه دیدار را میزبانی می کردیم و واقعیت این است که حق ماست.

رئیس دپارتمان تیم‌های ملی در واکنش به اینکه گفته می‌شود بحرین به عنوان میزبان انتخابی جام‌جهانی تعیین شده است اظهار کرد: این موضوع قطعی نیست اما باید این موضوع را در نظر گرفت که رئیس AFC بحرینی است و آنها از لابی‌ها و ارتباطات خود استفاده می‌کنند. احتمال اینکه آنها میزبانی را در اختیار بگیرند بیشتر است اما ما هم تلاش خودمان را می‌کنیم.

خراطی در پاسخ به این سوال که چقدر روی حمایت ظریف برای گرفتن میزبانی انتخابی جام جهانی حساب باز کرده‌اند، گفت: می‌توانند از طریق مختلف از سفارت ایران در کوآلالامپور بخواهند که این ماجرا را پیگیری کنند. حتی از طریق فیفا هم می‌توانند به این موضوع کمک کند که بتوانیم شرایط دستیابی به میزبانی را فراهم کنیم.

وی از انتشار فهرست بازیکنان دعوت شده به تیم ملی ایران در نخستین روزهای فروردین خبر داد و گفت: طبق قانون باید ۱۴ روز پیش از فیفا دی با باشگاه‌های خارجی مکاتبه کنیم که این مکاتبه با بیشتر باشگاه‌هایی که بازیکنان ایرانی در اختیار دارند انجام شده است. البته این موضوع به این معنی نیست که حتما همه بازیکنان در اردوی تیم ملی خواهیم داشت. در نهایت سرمربی تصمیم می‌گیرد کدام یک را به اردوی تیم‌ملی دعوت کند. تصمیم نهایی سرمربی است که مشخص می‌کند کدام یک از لژیونرها به اردوی تیم ملی دعوت خواهد شد. ما به باشگاه‌های زیادی نامه زدیم اما ممکن است ملی‌پوشان در لحظات پایانی دستخوش تغییر شود.

رئیس دپارتمان تیم‌های ملی یادآور شد: چند روز قبل با علیرضا بیرانوند صحبت می‌کردم. علیرضا می‌گفت اگر بازی ملی هم نداریم، اردو را برگزار کنیم تا به تهران بیاید چون دلش برای ایران و خانواده‌اش تنگ شده بود. او شرایط خوبی را در تیم آنتورپ سپری می‌کند.

وی درباره وضعیت علیرضا جهانبخش برای حضور در تیم ملی اظهار کرد: جهانبخش شرایط ایده‌آل خود در هلند را در انگلیس سپری نمی‌کند اما خیلی امیدوار است که بار دیگر به شرایط ایده‌آل و روزهای خوب خود برگردد. مشکل اصلی در حضور لژیونرهای ایرانی در انگلیس، لغو پروازهای ایران-انگلیس است که باعث شده  کار سختی برای آمدن جهانبخش و قدوس به اردوی تیم ملی داشته باشیم اما فدراسیون فوتبال در تلاش است که از مسیرهای پروازی جدید برای حضور لژیونرهایی شاغل در انگلیس استفاده کند. بعید می دانم مشکلی در این مسیر به وجود بیاید.

رئیس دپارتمان تیم‌های ملی به دیدار عزیزی خادم و اسکوچیچ اشاره کرد و گفت: عزیزی خادم قول داد صفر تا صد مسئولیت تیم ملی را برعهده خواهد گرفت و می‌خواهد برای کمک بهتر به تیم ملی همه شرایط را شخصا زیر نظر داشته باشد. اسکوچیچ درخواست‌هایی از رییس جدید فدراسیون فوتبال داشت. از جمله اینکه مشکلات مالی تیم ملی حل شود و از نظر سخت‌افزاری دغدغه ای نداشته باشد که رییس جدید فدراسیون فوتبال در این زمینه قول مساعد به اسکوچیچ داد. یکی از مشکلات هم پاداش‌های بازیکنان تیم ملی است که به آنها پرداخت نشده است. عزیزی خادم قول داد همه مشکلات را حل خواهد کرد از جمله اینکه وضعیت پروازی تیم ملی بهبود پیدا خواهد کرد. باید به این نکته هم اشاره کنم دستمزد اسکوچیچ ریالی است و تا پایان آذر ماه دستمزد او پرداخت شده است.

گیل ندا،  با حکم رییس فدراسیون بوکس جمهوری اسلامی ایران فرزاد صادق پور به سمت رییس کمیته داوران این فدراسیون منصوب گردید.

قابل به ذکر است صادق پور از داوران بین المللی و یک چهره گیلانی در ورزش بوکس محسوب می گردد

هواداران پورتو مهدی طارمی را پادشاه توصیف کردند و خواستار این شدند که تمام تیم بر محور او در زمین ساخته شود.

 تیم فوتبال پورتو پرتغال در شب گل‌زنی مهاجم ایرانی‌اش، تنها توانست برابر بواویشتا یک امتیاز به دست آورد.  طارمی توانست روند گلزنی های اخیر خود را در لیگ پرتغال ادامه دهد و اکنون با ۹ گل زده بعد از پدرو گونسالوش ۱۴ گله از اسپورتینگ لیسبون در رده دوم جدول گلزنان لیگ پرتغال قرار دارد.

بعد از این درخشش هواداران پورتو در شبکه های مجازی طارمی را نه تنها ستاره تیم شان، بلکه یک بازیکن محوری و گلزن در لیگ پرتغال توصیف کردند و به او لقب "پادشاه" دادند و خواستار این شدند که او به صورت ثابت در هر بازی به میدان برود و بقیه بازیکنان با محوریت حضور او در خط حمله به بازی گرفته شوند.

پورتو در دیدار پیش روی خود در لیگ قهرمانان اروپا به دیدار یوونتوس خواهد رفت که دیداری مهم برای طارمی و باشگاه پورتو است و باید دید این دیدار چه سرنوشتی پیدا خواهد کرد. پورتو بعد از این دیدار باید در لیگ پرتغال با ماریتیمو دیدار کند.

مسئولان برگزاری بازیهای المپیک، پروتکل های بهداشتی برای برگزاری این رقابت ها را اعلام کردند.

 به نقل از دیلی میل، سازمان دهندگان توکیو ۲۰۲۰ دستورالعمل های مفصل  و پروتکل های بهداشتی که در طول بازی های المپیک و پارالمپیک در تابستان امسال به منظور جلوگیری از شیوع ویروس اعمال می شود را اعلام کردند.

نگرانی در مورد اینکه آیا المپیک تابستانی امسال به دنبال افزایش اخیر نرخ ابتلا به ویروس کرونا در ژاپن و سراسر جهان برگزار می شود یا خیر وجود دارد ، اما روز چهارشنبه دستورالعمل هایی به ورزشکاران و هواداران که به این رقابت ها خواهند رفت، اعلام شد.

پیش از این گزارش شده بود که تمام ورزشکاران برای حضور در بازیهای المپیک در توکیو باید واکسینه شوند  اما این ایده توسط برگزارکنندگان کنار گذاشته شده است.

به همین خاطر  سازمان دهندگان مجموعه ای از اقدامات را در اولین پروتکل های بهداشتی خود تعیین کردند  که بند مهم آن این است که  ورزشکاران نیازی به واکسیناسیون قبل از المپیک ندارند.


رهنمودهای موجود برای ورزشکاران و مسئولان شامل این است که افرادی که به این رقابت ها اعزام خواهند شد، باید ۷۲ ساعت قبل از ترک کشور خود آزمایش شده و سپس دوباره هنگام ورود به ژاپن مورد آزمایش قرار گیرند. 

علاوه بر این ؛

ورزشکاران هر چهار روز یک بار مورد تست قرار خواهند گرفت

 ماسک های صورت باید همیشه پوشیده شوند ، مگر اینکه در فضای باز یا افراد دو متر از یکدیگر دور باشند.

برگزارکنندگان همچنین فاش کردند که شرایط خاصی برای ۱۴ روز اول حضور در ژاپن وجود دارد ، اما هنوز مشخص نیست که آیا  صحبت از قرنطینه است یا خیر

افراد و ورزشکارانی که در این مسابقات شرکت می کنند و بازی هم تیمی یا هموطن خود را تماشا می کنند، باید فقط با کف زدن و نه آواز خواندن و شعار دادن حمایت خود را نشان دهند و در واقع شعار دادن و حمایت های کلامی ممنوع است.

کسانی که در بازی های توکیو شرکت می کنند نمی توانند "از مناطق توریستی، مغازه ها، رستوران ها یا سالن های ورزشی دیدن کنند  و باید از استفاده از حمل و نقل عمومی به هر قیمتی خودداری کنند. در واقع استفاده آنها از حمل و نقل عمومی ممنوع است.

و سرانجام ورزشکاران و مقامات همچنین باید "از تماس های بدنی غیر ضروری مانند در آغوش کشیدن و دست دادن خودداری کنند.

روز چهارشنبه ، مدیر اجرایی IOC ، کریستف دوبی گفت: سلامتی و ایمنی همه در بازیهای المپیک و پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ اولویت اصلی ما است. هر یک از ما سهم خود را داریم. به همین دلیل است که این پروتکل ها ایجاد شده است با قوانینی که باعث می شود هرکدام از ما یک عضو سالم ، ایمن و فعال در بازی ها باشیم.

او در ادامه گفت:‌ ما می دانیم که بازی های المپیک از جهات مختلف متفاوت خواهد بود. برای همه شرکت کنندگان در این بازی ها ، شرایط و محدودیت هایی وجود دارد که به انعطاف پذیری و درک نیاز دارد. بازیهای المپیک و پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ به عنوان یک لحظه تاریخی برای بشریت ، جنبش المپیک و همه کسانی که به موفقیت آنها کمک می کنند ، یاد می شود.  

همچنین موری در  این باره گفت: ما بدون توجه به اینکه ویروس کرونا چگونه خواهد بود، بازیهای المپیک را برگزار خواهیم کرد. 

انتهای پیام

صفحه1 از61

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.