گیل ندا
گیل ندا

گیل ندا

فرمانده سپاه ناحیه آستارا گفت: مأموران اطلاعات سپاه این شهرستان ۸ میلیارد تومان اسکناس یورو جعلی کشف کردند.

گیل ندا، فرمانده سپاه ناحیه آستارا گفت: ماموران اطلاعات سپاه این شهرستان ۸ میلیارد تومان اسکناس جعلی خارجی ، یورو  کشف کردند.

سرهنگ بهزاد قنبری افزود : ۳ نفر در این رابطه دستگیر شدند.

وی از شهروندان خواست در صورت برخورد با این گونه موارد، با ستاد خبری سازمان اطلاعات به شماره ۱۱۴ تماس بگیرند.

وزارت خارجه آمریکا در اولین واکنش نسبت به انتخابات لبنان، ضمن استقبال از برگزاری این انتخابات، با درخواستی مداخله‌جویانه خواستار اصلاحات اقتصادی در لبنان شد.

گیل ندا،  به نقل از العربیه، در حالی که شمارش آرای انتخابات پارلمانی در لبنان هنوز به پایان رسیده است، آمریکا به برگزاری این انتخابات واکنش نشان داد.

در همین ارتباط وزارت خارجه ایالات متحده روز دوشنبه گفت که از انتخابات لبنان که به موقع و بدون حوادث امنیتی بزرگ برگزار شد، استقبال می‌کند.

وزارت امور خارجه آمریکا در توئیتر خود ضمن واکنش به برگزاری انتخابات لبنان، با اظهاراتی مداخله‌جویانه خواستار اصلاحات به گفته او مورد نیاز شد و نوشت: «در حالی که منتظر گزارش‌های ناظران رسمی انتخابات هستیم، رهبران سیاسی کشور را تشویق می‌کنیم تا مجدداً به تصویب و اجرای قوانین و اصلاحات لازم برای نجات اقتصاد متعهد شوند.»

انتخابات پارلمانی لبنان روز یکشنبه برگزار شد و یک روز بعد، «بسام مولوی»، وزیر کشور لبنان در نشست خبری درباره نتایج انتخابات پارلمانی این کشور گفت: «میزان مشارکت خوب است و پایین نیست.» وی ضمن تشکر از دست‌اندرکاران امور انتخابات و نیروهای امنیتی و نظامی که به موفقیت برگزاری این انتخابات کمک کردند، افزود: «ما با وجود همه مشکلات موفق به برگزاری انتخابات پارلمانی شدیم.»

بر این اساس، نتایج اولیه انتخابات در حوزه بیروت، جبل، حوزه‌های شمال لبنان و بعلبک و هرمل بسیار نزدیک بوده و رقابت نزدیک‌تری میان فهرست‌های انتخاباتی وجود داشته است.

به گزارش النشره، در پی اعلام نتایج اولیه انتخابات در حوزه بعلبک و هرمل حامیان جریان‌های شیعی به خیابان‌ها آمده و جشن گرفتند چون هر ۹ نماینده سابق آنها در پارلمان بار دیگر در این انتخابات اکثریت آرا را به دست آوردند.

همچنین در حوزه نبطیه نمایندگان فراکسیون وفاداری به مقاومت (سه نامزد) توانسته‌اند اکثریت آرا را به دست آوردند.

به گزارش رویترز، انطوانت جعجع رئیس دفتر رسانه‌ای حزب قوات لبنانیه نیز در اظهارنظری گفته است که بر اساس نتایج اولیه انتخابات این حزب توانسته ۲۰ کرسی پارلمان را به خود اختصاص دهد. حزب قوات لبنانیه به ریاست سمیر جعجع در انتخابات سال ۲۰۱۸ توانسته بود ۱۵ کرسی به دست آورد.

رییس کل بانک مرکزی با بیان اینکه برخی پروژه‌ها امروز به مرحله بازپرداخت اقساط صندوق توسعه ملی رسیدند، گفت: همکاری صندوق و بانک‌های عامل می‌تواند نقش مطلوبی در وصول اقساط صندوق توسعه ملی داشته باشد.

گیل ندا، علی صالح آبادی رییس کل بانک مرکزی در نشست صندوق ثروت ملی و عدالت بین نسلی که در مرکز همایش‌های سازمان توسعه صنعتی برگزار شد، گفت: به دلیل محدودیت های خارجی، عمده فعالیت های صندوق توسعه ملی پس از سال 90 بوده است. در این مدت نقش صندوق بسیار مهم بوده است. علت این مسئله این است که بسیار از پروژه ها که در کشور ما رخ داده است با تامین مالی صندوق صورت گرفته است. هر پروژه سرمایه گذاری که بخواهد اتفاق بیفتد نیازمند منابع ریالی و ارزی است. در پروژه های مهم نیاز به منابع ارزی است که صندوق نقش بسیار مهمی داشته است.

وی افزود: امروز شاهد هستیم که بسیاری از پروژه هایی که نیاز به منابع ارزی داشته‌اند با فاینانس صندوق توسعه ملی به نتیجه رسیدند. در صورتی که منابع نفت به صندوق توسعه ملی منتقل نمی‌شد این منابع صرف هزینه های عمومی بودجه می‌شد اما الزام قانونی سبب شد تا بخشی از این منابع برای تأمین منابع پروژه‌ها مورد استفاده قرار بگیرد.

در قانون مشخص است که چقدر از درآمدهای نفت باید به صندوق توسعه ملی پرداخت شود و تغییر آن نیازمند مجوزهای خاصی است. منابع صندوق باید صرف پروژه هایی شود که از بازدهی و توجیه پذیری لازم برخوردار باشد، ضمن اینکه درآمدزایی ارزی نیز داشته باشد. ممکن است برخی پروژه که دارای اهمیت خاصی هستند ممکن است از منابع ریالی صندوق استفاده شود اما تا حد امکان باید منابع به صورت ارزی پرداخت شود تا منابع برای بلند مدت حفظ شود. تقویت صندوق توسعه ملی بسیار با اهمیت است و همه نهادها باید در این مسیر حرکت کنند.

رییس کل بانک مرکزی ادامه داد: پس تشکیل صندوق توسعه ملی و ساختار آن از منابع بین نسلی حمایت می‌کند. یکسری از پروژه‌ها امروز به مرحله بازپرداخت اقساط صندوق توسعه ملی رسیدند. بازپرداخت منابع صندوق توسعه ملی باید به صورت ارزی پرداخت شود. همکاری صندوق و بانک‌های عامل می‌تواند نقش مطلوبی در وصول اقساط صندوق توسعه ملی داشته باشد. البته مشکلات و ملاحظات صنایع نیز در نظر گرفته می‌شود،

در نتیجه همه دستگاه‌ها باید به تقویت صندوق کمک کنند. حساب‌های صندوق توسعه ملی نزد بانک مرکزی است در نتیجه وقتی عواید نفتی حاصل می‌شود منابع براساس قانون پرداخت می‌شد. از این نظر نیز هماهنگی بین صندوق توسعه ملی و بانک مرکزی وجود دارد.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌ها گفت: همه شعب بانک‌های خصوصی و دولتی روز سه شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ در تهران فعال هستند.

 

گیل ندا،  علیرضا قیطاسی دبیر شورای هماهنگی بانک های دولتی در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: امروز شعب بانک‌ها فعال خواهند بود.

محمد هادی سلیمی زاده مدیر روابط عمومی سازمان بورس نیز اعلام کرد معاملات بورس روز سه شنبه طبق روال عادی انجام می‌شود و تعطیل نیست

تمام سکه و طلا امروز در بازار رشت ارزان و نیم سکه گران شد، ولی قیمت ربع سکه تغییری نکرد.

گیل ندا،   اتحادیه طلا و سکه رشت اعلام کرد: سکه و طلا هم اکنون در بازار رشت با این قیمت‌ها معامله می‌شود.

 

تمام سکه بهار آزادی ۱۴ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان             - ۲۴۵ هزار تومان

نیم سکه بهار آزادی ۷ میلیون و ۹۵۰ هزار تومان                + ۵۰ هزار تومان

ربع سکه بهار آزادی ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان                 بدون تغییر

 هر گرم طلای ۱۸ عیار هم یک میلیون و ۳۷۵ هزار تومان    - ۱۲ هزار تومان

منیبان نوشت:عضو جامعه روحانیت مبارز می‌گوید: درست است که خبرهایی از اعتراضات و نارضایتی‌های مردم در گوشه و کنار شنیده می‌شود اما بخش اعظم مردم، حالت صبر و انتظار دارند.

گیل ندا، غلامرضا مصباحی‌ مقدم، عضو جامعه روحانیت مبارز ضمن تأکید بر حمایت احزاب و گروه‌ها از اقدامات دولت سیزدهم گفت: جریان‌های سیاسی باید از هر دولتی که روی کار می‌آید، حمایت کنند و اگر کج‌روی هایی داشت، انتقاد کنند. به نظر بنده با توجه به اینکه دولت رییسی می‌خواهد این کار بزرگ را انجام بدهد، باید بنای جریانات سیاسی اعم از اصولگرا و اصلاح‌طلب، بر حمایت باشد. در حقیقت جریان‌های ‌سیاسی باید اصل را بر حمایت بگذارند و در این میان اگر نکاتی برای صلاح کشور به نظرشان می‌رسد، به دولت انتقال بدهند.

او افزود: نکته دیگر این است که در همه دولت‌ها جریان‌های سیاسی باید انتقاد همراه با راهکار ارائه بدهند و نباید انتقاد مخرب داشته باشند.

مصباحی مقدم در پاسخ به اینکه امکان دارد مانند دوران احمدی‌نژاد اصول‌گرایان دست از حمایت دولت بردارند، تصریح کرد: خالی کردن پشت احمدی‌نژاد توسط اصول‌گرایان، ناشی از چرخشی بود که او در دوره دوم داشت. در واقع احمدی‌نژاد به واسطه آن چرخش، از نظر سیاسی به جریان حامی خود پشت کرد و به سمت پیشنهاداتی که معاون هایش مخصوصا پیشنهادهای مشایی رفت، حرف‌های حاشیه‌دار زد و در نهایت مواضع حاشیه‌دار گرفت. احمدی‌نژاد به عناوین مختلفی مکتب ایرانی را جای مکتب اسلامی مطرح کرد. لذا او از پشتیبان‌های سیاسی خودش فاصله گرفت و در مقابل اصول‌گرایان هم، حمایت خود را از احمدی‌نژاد برداشتند.

او در ادامه اظهار کرد: در مجموع خالی کردن پشت احمدی‌نژاد توسط اصول‌گرایان ناشی از عملکرد خود آقایان بود. در دولت روحانی هم جریان اصلاح‌طلب از عملکرد او رضایت نداشتند، بنابراین از حمایت روحانی کمی فاصله گرفتند. اما رئیسی در ابتدای کار است و از طرفی متعهد شده که آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی، آرمان‌های حضرت امام و رهبر و سیاست‌های کلان اعلامی را دنبال کند و در مجموع در راستای حل مشکلات ملت ایران برنامه‌ریزی‌ و اجرا کند. تا اینجا اقدامات رئیسی مفید است و اگر بعد از این هم مسیر استمرار پیدا کند، هیچ جریان سیاسی معقولی نباید دست از حمایت او بردارد.

مصباحی‌مقدم ادامه داد: دولت ایران دولت همه ملت ایران است، اگر جریان سیاسی، از حمایت کردن رئیس جمهوری‌ها فاصله می‌گیرند، به معنای این است که آن‌ها از اراده مردم فاصله گرفته‌اند. بنابراین اگر خدایی نکرده چرخشی رخ بدهد و مواضع دولت یا رئیس جمهور عوض شود، عملکرد دولت نامناسب باشد، داستان متفاوتی است. امیدواریم چنین اتفاقی هرگز نیافتد.

عضو جامعه روحانیت مبارز درباره آستانه تحمل مردم ایران برای تحمل آثار جراحی اقتصادی خاطرنشان کرد: اسم سیاست اقتصادی دولت را جراحی اقتصادی گذاشته‌اند و بنده هم این اقدام را شبیه جراحی در پزشکی در نظر می‌گیرم، مانند بیماری که برای زنده ماندن او راهی غیر از جراحی نیست. این جراحی خون ریزی و درد دارد و طبعا تا این جراحی صورت می‌گیرد، کم و بیش آثاری بروز می‌کند. مهم این است که مردم صبر و تحمل نسبت به این اقدام داشته باشند، تا دوران گذار که زیاد طول نخواهد کشید، را پشت سر بگذاریم تا مزه شیرین ناشی از جراحی را با همه موجود احساس کنیم.

مصباحی‌مقدم در پایان یادآور شد: مردم تا اینجا به خوبی دولت را همراهی کردند. درست است که خبرهایی از اعتراضات و نارضایتی‌های مردم در گوشه و کنار شنیده می‌شود اما بخش اعظم مردم، حالت صبر و انتظار دارند. آن‌ها با آرامش اوضاع را مشاهده می‌کنند و حتی حمایت می‌کنند تا این دوران گذار طی شود.

رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی ضمن اعلام آغاز تفکیک حساب‌های تجاری و شخصی از خرداد ماه سالجاری، جزئیات این اقدام را نیز تشریح کرد.

گیل ندا، محمد برزگری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: روند اجرایی تفکیک حساب‌های تجاری و شخصی از ابتدای خردادماه امسال آغاز خواهد شد. در پی این اقدام، صاحبان حساب‌های تجاری باید به سازمان امور مالیاتی تجاری بودن حساب خود را اعلام کنند. در این زمینه، تمام حساب‌های بانکی در کشور شخصی فرض می‌شود و فقط دارندگان حساب‌های تجاری و مرتبط به کسب‌وکار باید به سازمان امور مالیاتی اعلام کنند که این حساب مرتبط به کسب‌وکار و فعالیت تجاری یا اقتصادی آن‌هاست.

وی افزود: این اقدام در راستای فراهم‌سازی مقدمات اجرای کامل قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان انجام می‌شود زیرا، یکی از الزامات این قانون اعلام ماهیت حساب‌های تجاری به سازمان امور مالیاتی به منظور شفافیت و نظارت مالی است.

رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی ادامه داد: فرآیندهای لازم برای تفکیک حساب‌های تجاری و شخصی انجام شده و فقط بخشی از الزامات و فرآیندهای فنی و زیرساختی برای شروع این اقدام باقی مانده است که امیدوارم تا ابتدای خرداد ماه فراهم شود.

اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی تا پایان امسال

برزگری با تاکید بر اینکه تلاش سازمان امور مالیاتی بر این است که این روند با سهولت و غیرحضوری انجام شود تا موجب ابهاماتی برای مردم نشود، گفت: تا پایان امسال قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان اجرا خواهد شد.

طبق این گزارش، با تصویب قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان در سال ۱۳۹۸،  سازمان امور مالیاتی از شهریور آن سال معادل ۱۵ گروه از فعالان اقتصادی که حدود ۵۰ شغل می‌شوند را دسته‌بندی کرد تا برای شفاف‌ شدن درآمد، جلوگیری از فرار مالیاتی و کمک به فرآیند حسابرسی مالیاتی مکلف به ثبت نام در سامانه مؤدیان و استفاده از کارتخوان باشند.

این اقدام در راستای اجرای قانون پایانه‌های فروشگاهی و سامانه مؤدیان صورت گرفت که طبق آن تمام افراد مشمول باید به ترتیبی که سازمان مقرر می‌کند، نسبت به ثبت‌نام در سامانه مؤدیان اقدام کنند و خرده‌فروشی‌ها و واحدهای صنفی که به صورت مستقیم با مصرف کننده نهائی ارتباط دارند، علاوه بر عضویت در سامانه مؤدیان، موظف به استفاده از پایانه فروشگاهی (کارتخوان) نیز هستند اما استفاده از پایانه فروشگاهی برای مؤدیانی که به صورت مستقیم با مصرف‌کننده نهایی ارتباط ندارند، الزامی نیست و مؤدیان مزبور موظفند کلیه صورت‌حساب‌های خود را به ترتیبی که سازمان تعیین می‌کند، از طریق سامانه مؤدیان صادر کنند.

اتحادیه طلا و جواهر رشت، قیمت امروز سکه و طلا در بازار را اعلام کرد.

گیل ندا،   بر اساس اعلام اتحادیه طلا و جواهر رشت:

 

قیمت سکه تمام بهار آزادی امروز ۱۴ میلیون و ۴۷۰ هزار تومان

نیم سکه ۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان

ربع سکه ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان

هر گرم طلای ۱۸ عیار یک میلیون و ۳۸۷ هزار تومان

و نرخ هر دلار تا الان ۳۰ هزار و ۵۸۰ تومان است.

گیل ندا،  سروش علیزاده/دیر زمانی نمی گذرد که رییس محترم راهور رشت جناب سرهنگ امیر طالبی مشاور کمیسیون ترافیک شورای رشت بودند. حضور ایشان این امید را در دل شهروندان ایجاد کرده بود تا یار شورا و شهرداری در عمران و آبادی شهر رشت باشند.
گره کور خیابان اقتصاد باز شود تا حجم ترافیک رشت کمتر شود . خیابانی که باز نمی شود چون پارکینگ ماشین های پلیس شده و سکوهایی در خیابان گذاشته اند که عملا خلاف است و باید بر چیده شود ممانعت از حق شهروندان رشت در بازگشایی خیابان است.
شاید از عملکرد شورا و شهرداری در زمینه اوضاع ترافیک همه ما تا حدی ناراضی باشیم و این حق ماست که بخواهیم به استاندارد ها و ایده آل ها نزدیک شویم اما هر حرکتی نیاز به ابزار هایی دارد از جمله نیاز به سرمایه کافی و همکاری سایر نهاد ها از جمله پلیس راهور رشت که متاسفانه این همکاری وجود ندارد.
چند سالی است که شهرداری رشت دارای کدی شده که درصدی از مبلغ جرایم راهنمایی و رانندگی در شهر رشت باید به شهرداری تعلق بگیرد و طبق مصوبه ها صرف ایجاد پارکینگ و رفع مسائل ترافیکی شود‌.
متاسفانه پلیس راهور رشت در همکاری با این مهم خودداری می ورزد. عملا هیچ دیتایی نسبت به مبلغ جرایم دریافتی به شهرداری ارائه نمی کند. نزدیک به چهل دوربین توسط شهرداری که نهادی است که بودجه اش توسط مردم تامین می شود کار گذاشته شده و هزینه هایی صرف فیبر نوری شده که می تواند عملا در جلوگیری از تخلفات راهنمایی رانندگی تحول بزرگ در رشت ایجاد کند و دریافتی مبلغی از جرایم به حساب شهرداری عملا پولی است که به جیب مردم بازگردانده می شود اما پلیس راهور کدهای امنیتی لازم را در اختیار شهرداری قرار نمی دهد.
خیلی عامیانه بگویم همه اذعان دارند که پای بزکوهی در خیابان های رشت بابت آسفالت نامناسب پیچ می خورد. وقتی شهرداری شروع به آسفالت می کند پلیس راهور مانع آسفالت می شود یک نمونه در خیابان شهید انصاری رشت که فریاد رییس سازمان عمران را به آسمان می برد. ممانعت از ورود پیمانکار آسفالت برای کار در شهر جز ممانعت از حق مردم چیست؟
سالها برنامه ریزی برای ایجاد قطار شهری با مخالفت های پلیس راهور عملی نمی شود. وقتی رییس کمیسیون ترافیک شورای شهر رشت که نماینده مردم است و کلام او از زبان مردم به اعتراض بلند می شود پلیس راهور شروع به پارکینگ بردن ماشین های سازمان های خدمات رسان به مردم از جمله آتش نشانی و … می کند.
عملا نیسان ها و کامیون های شهرداری نمی توانند کار کنند چون هر لحظه ممکن است توقیف شوند و به پارکینگ بروند. اصلا هم تصور نمی کنیم که بر سر لجبازی پلیس راهور این ماشین ها راهی پارکینگ می شوند و‌دریافت جریمه ها هم حق راهور است اما سوال این است که پلیس راهور نسبت به اخذ جرایم سایر ادارات و سازمان ها و روانه کردن آن ها به پارکینگ بابت عدم پرداخت جریمه اقدام کرده است یا نه ؟ آیا این سیاست یک بام و دو هوا پلیس راهور فقط امکان خدمات رسانی شهرداری به مردم را مختل نکرده است؟
در اقدامی جالب پلیس راهور ماشینی که در اختیار همسر ریسس کمیسیون ترافیک که کادر درمان بوده و بیشترین تخلفش عبور و مرور در ساعات عبور ممنوع کرونایی بوده را به پارکینگ هدایت می کند. تا اینجا اعمال قانون است و هیچ کس بحثی ندارد اما وقتی این اقدام توسط پلیس راهور خبری شده و به سایت های خبری داده می شود تا پخش شود جز این است شائبه لجبازی و فشار بر نهاد مردمی شورا علی الخصوص کمیسیون ترافیک را به ذهن متبادر می کند! تا نمایندگان مردم در دفاع از حق مردم دچار لکنت شوند؟!
جناب سرهنگ طالبی عزیز شما باید یار مردم باشید تا درد ها و آلام شهروندان نجیب رشت بر طرف شود. آن هم در روز هایی که آرامش مهمترین خواسته نظام و دولت برای مردم است. از شما انتظار می رود که در مسیر رفع مشکلات مردم یار شاطر باشید نه بار خاطر.
لطفا در استیفا حقوق عامه کمک کنید و بگذارید شهرداری به وظایف خود عمل کند و سبب لکنت نمایندگان مردم نشوید.

گیل ندا، متن این پیام به شرح زیر میباشد:

بسم رب شهدا و الصدیقین
با عرض سلام خدمت شهروندان عزیز شهر رشت

پس از انتشار خبری مبنی بر توقیف خودرو L90 متعلق به بنده بابت جریمه ۶ میلیون تومانی بر خود وظیفه دانستم توضیحی مختصر جهت تنویر افکار عمومی به عرض رشتوندان عزیز برسانم؛

اینجانب ابتدا بعنوان یک شهروند همچون دیگران خود را موظف و پایبند به قانون دانسته و از مجموعه نیروی انتظامی علی الخصوص عزیزان پلیس محترم راهور جهت تلاشهای شبانه روزی در انجام وظایف قانونی و امور محوله کمال تشکر و قدردانی را دارم.
لازم به ذکر است که تخلف مطروحه مربوط به سه سال اخیر بوده و در این مدت خودرو در اختیار همسر بنده قرار داشته است و حداکثر تخلفات ثبت شده نیز مربوط به تردد در ساعات منع رفت و آمد شبانه در دوره پاندمی بیماری کرونا می باشد که با توجه به افتخار حضور همسر بنده در جمیع کادر درمان و حضور شبانه روزی در محل خدمت در شرایط بحران امری ناگزیر بوده و مجوز تردد از مراجع ذیصلاح نیز در این خصوص اخذ گردیده بود که البته جریمه مذکور به دیده منت پرداخت گردید.
لیکن اینک که فضای رسانه ایی محیاست از پلیس محترم راهور نیز خواستارم با مبادرت به پاسخگویی مسئولانه نسبت به مطالبات نمایندگان مردم در طرح ها و پروژه های عمرانی شهرداری رشت که در جهت رفاه حال شهروندان در حال اجرا می باشد همانند ادوار گذشته بازوی محرک، همراه و راهگشا باشد و پیرو تذکرات اخیر بنده که در صحن علنی شورای اسلامی شهر رشت و کمیسیون مربوطه بیان داشتم مطابق قانون عمل گردد.
در پایان به عنوان کوچکترین خادم شهروندان رشت و منتخب این مردم فهیم و صبور اذعان میدارم
«هستم بر آن عهد که بستم»
و در برابر هیچ فشار، فرافکنی و تهدیدی ذره ای از پیگیری مطالبات مردم شهرم و دفاع از حقوق شهروندان عقب نخواهم ایستاد و پیگرد قانونی افرادی که اطلاعات شخصی را بصورت نادرست و با انگیزه های ناصواب و مغرضانه در اختیار رسانه های محترم قرار دادند بر خود محفوظ میدارم.

صفحه1 از942

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.