K2 Listing

K2 Listing

 استاندار گیلان با اشاره به عدم رضایت از عملکرد سازمان همکاری های بین المللی ژاپن «جایکا» در زمینه احیای تالاب انزلی خواستار اجرای این تعهدات شد.

گیل ندا،   اسدالله عباسی بعد از ظهر چهارشنبه در دیدار با سفیر ژاپن در ایران با اشاره به همکاری ۱۷ ساله سازمان همکاری‌های بین المللی ژاپن (جایکا) در تالاب انزلی، اظهار کرد: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که هنوز تعهدات این سازمان در زمینه احیای تالاب انزلی عملی نشده است.

وی اضافه کرد: عملکرد این سازمان در مجموع راضی کننده نبوده و مردم گیلان هنوز نتایج مطلوب این طرح‌ها را مشاهده نکرده‌اند.

استاندار گیلان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و بهبود شرایط در کشور و حضور سفیر ژاپن برای ارزیابی اقدامات صورت گرفته، افزود: امیدواریم حضور سفیر ژاپن در گیلان بتواند نه تنها در حوزه ارزیابی عملکرد جایکا در تالاب انزلی، بلکه ارائه طرح‌های عملیاتی در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری، حفاظت از محیط زیست و مدیریت پسماند کمک کند و اثراث خوبی برای دو طرف داشته باشد.

عباسی با تاکید بر اینکه دولت اهتمام ویژه ای نسبت به مسائل زیست محیطی گیلان از جمله احیای تالاب انزلی و مدیریت پسماند دارد، ادامه داد: سفیر ژاپن در ایران و همچنین رئیس دفتر سازمان همکاری‌های بین المللی ژاپن برنامه‌های پیشنهادی خود را برای تقویت فعالیت‌های احیای تالاب انزلی و مدیریت پسماند گیلان، ارائه کنند.

استاندار گیلان با یادآوری کمک‌های بشردوستانه دولت و ملت ژاپن در وقوع زلزله رودبار در سال ۱۳۶۹، با تمجید از این اقدامات و حرکت‌های نوع‌دوستانه، از همراهی ژاپن برای ارسال واکسن کرونا در ایام شیوع این ویروس منحوس نیز قدردانی کرد.

با صدور احکامی از سوی استاندار گیلان؛ سرپرستان معاونت برنامه‌ریزی فرمانداری شهرستان رشت و همچنین بخشداری‌های اسالم و حویق تالش و مرکزی رودبار منصوب شدند.

گیل ندا، به گزارش ایلنا از رشت، اسدالله عباسی با صدور حکمی سید مجید محمدنژاد را به عنوان سرپرست معاونت برنامه ریزی فرمانداری شهرستان رشت منصوب کرد.

همچنین با صدور احکام جداگانه‌ای از سوی استاندار گیلان؛ جنید فلاح دیگه‌سرا به عنوان سرپرست بخشداری اسالم و سعید رحیم‌پور به عنوان سرپرست بخشداری حویق شهرستان تالش منصوب شدند.

استاندار گیلان علی لاجوردی‌جیرنده را نیز به عنوان سرپرست بخشداری مرکزی شهرستان رودبار منصوب کرد.

سخنگوی علوم پزشکی گیلان، مجموع بستری های کرونایی استان را ۳۸ نفر دانست و تصریح کرد: طی شبانه روز گذشته ۱۰ بیمار جدید کرونایی را بستری کردیم.

گیل ندا،  دکتر فردین مهرابیان در گفت وگو با ایسنا، از افزایش شهرهای آبی استان گیلان خبر داد و اظهار کرد: شهرستان های آستارا، تالش، فومن، صومعه سرا، رشت، خمام، آستانه اشرفیه، لاهیجان، لنگرود و رودسر در وضعیت آبی کرونایی هستند.

وی شهرستان های رضوانشهر، ماسال، بندرانزلی، شفت، رودبار، سیاهکل و املش را نیز در وضعیت زرد کرونایی دانست و یادآور شد: خوشبختانه بستری های کرونایی استان به زیر ۵۰ رسیده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مجموع بستری های کرونایی استان را ۳۸ نفر دانست و تصریح کرد: طی شبانه روز گذشته ۱۰ بیمار جدید کرونایی را بستری کردیم.

مهرابیان با بیان اینکه استقبال خوب شهروندان گیلانی از واکسیناسیون باعث افزایش مقاومت عمومی در مقابل ابتلا به این بیماری ویروسی شده است، از کسانی که تاکنون نوبت سوم واکسن را دریافت نکرده اند خواست هر چه سریع تر اقدام کنند.

وی با بیان اینکه براساس آمارها میزان ابتلا، شدت بیماری، طول مدت بستری و میزان مرگ و میر در واکسن نزده ها به صورت معناداری بالاتر از واکسن زده  هاست، گفت: افراد با تزریق واکسن به سلامت خود و خانواده و اجتماع کمک می کنند.

معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: برای احداث نیروگاه های تجدیدپذیر در استان گیلان، ۷۷ هکتار زمین مستعد شناسایی و به سازمان ساتبا معرفی شد.

گیل ندا،  علیرضا جوادی، معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای گیلان، گفت: نظر به اهمیت حفظ محیط زیست، منابع سوخت و آب و با توجه به نگاه مثبت و مساعد به احداث نیروگاه های تجدیدپذیر و ایجاد بسترهای لازم در این بخش، احداث این نیروگاه ها از اهمیت، حساسیت و ضرورت مضاعفی برخوردار است.

وی افزود: با توجه به این مهم، شرکت برق منطقه ای گیلان با واقف بودن به اقلیم آب و هوایی مناسب استان گیلان در زمینه احداث نیروگاه های بادی و خورشیدی و پتانسیل استثنایی و منحصر به فرد استان گیلان در این بخش، از هیچ تلاشی برای احداث این نیروگاه ها در استان گیلان دریغ نخواهد کرد.

جوادی گفت: تلاش های درخور ستایشی در این بخش صورت گرفته که از جمله می توان به شناسایی چهار قطعه زمین به مساحت ۷۷ هکتار و معرفی آن به سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره وری انرژی برق ایران (ساتبا) با هماهنگی استانداری گیلان و اداره کل منابع طبیعی استان اشاره کرد.

معاون برنامه ریزی و تحقیقات شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: در واقع پیگیری فرایند احداث نیروگاه های تجدیدپذیر تحت نظارت سازمان انرژی های تجدیدپذیر در استان در راستای مجوزهای صادره شورای اقتصاد توسط شرکت برق منطقه ای با اهتمام جدی آغاز گردیده و اولین قدم که شاید مهم ترین و بزرگترین گام در بخش احداث این نیروگاه ها باشد که همانا شناسایی زمین های قابل واگذاری است، برداشته شد و امیدواریم در ادامه شاهد ارتقاء شاخص تولید برق از انرژی های تجدیدپذیر و رشد کسب و کارهای مربوطه در استان گیلان باشیم.

رئیس کل دادگستری گیلان با بیان اینکه گروه های فشاری که منافعشان به خطر افتاده با تحریک عده ای قصد اختلال در نظام عرضه و پخش را دارند تصریح کرد: دستگاه قضایی و سازمان تعزیرات حکومتی با قاطعیت با افراد فرصت طلب و سودجو برخورد شدید خواهند کرد.

گیل ندا،  حجت الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی در نشست شورای مدیریت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گیلان که با موضوع پیشگیری از گرانی و احتکار اجناس مورد نیاز مردم و عرضه به موقع مواد مورد نیاز برگزار شد، با اشاره به اینکه آزادسازی ارز ترجیحی اقدامی در راستای تغییر ساختارهاست اظهار کرد: سالیان طولانی عده ای از افراد فرصت طلب و سودجو با سوء استفاده از یارانه های دولتی سود سرشاری را کسب نموده و ثروت های هنگفتی را ذخیره کردند.

وی با بیان اینکه گروه های فشاری که منافعشان به خطر افتاده با تحریک عده ای قصد اختلال در نظام عرضه و پخش را دارند تصریح کرد: دستگاه قضایی و سازمان تعزیرات حکومتی با قاطعیت با افراد فرصت طلب و سودجو برخورد شدید خواهند کرد.

رئیس کل دادگستری گیلان در شرایط کنونی نظارت را بسیار مهم و اثرگذار عنوان کرد و گفت: سازمان های متولی باید نظارت شدید و تخصصی بر واحد های صنفی و همچنین مراکز تولیدی و واحدهای پخش داشته باشند.

حجت الاسلام خلیلی با تاکید بر وفاق و همدلی و همفکری سازمان ها و نهادها در اجرای این طرح گسترده عنوان کرد: امید که با همبستگی و اتحاد این برهه را پشت سر گذاشته و این حرکت عظیم خشنودی و رضایت مردم را به دنبال داشته باشد.

 سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به ادامه روند کاهش آمارهای کرونایی در استان، گفت: ۱۰ شهرستان گیلان در وضعیت آبی قرار دارند.

گیل ندا،  فردین مهرابیان با اشاره به اینکه وضعیت جدید رنگ بندی شهرهای کشور از سوی وزارت بهداشت اعلام شد، گفت: در اطلاعیه جدید تعداد شهرهای آبی استان گیلان به ۱۰ شهر رسید.

وی با بیان اینکه پیش از این پنج شهرستان آستارا، تالش، رودسر، فومن و لنگرود در وضعیت آبی قرار داشتند، افزود: هم اکنون شهرهای آستانه اشرفیه، رشت، خمام، رضوانشهر و لاهیجان این شهرها اضافه شده‌اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان رعایت شیوه نامه‌ها و گسترش واکسیناسیون به ویژه دُز سوم را از مهم‌ترین عوامل کاهش آمارهای کرونایی در تعداد بستری‌ها و مرگ و میرها دانست و اضافه کرد: شهرهای بندرانزلی، رودبار، سیاهکل، شفت، صومعه سرا، ماسال و املش در وضعیت زرد قرار دارند.

وی در ادامه با اشاره به آمارهای شبانه روز گذشته کرونا در استان گیلان، اظهار کرد: هم اکنون ۸۲ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان گیلان بستری هستند.

مهرابیان به بستری ۲۲ بیمار جدید کرونایی در شبانه روز گذشته در بیمارستان‌های استان گیلان اشاره و تصریح کرد: حال ۱۷ بیمار کرونایی وخیم است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در حال حاضر ۱۷ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های گیلان بستری هستند، افزود: سه بیمار جدید در این بخش بستری شده است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای گیلان به اتفاق امید نبی زاده سرپرست اداره کل دیوان محاسبات گیلان از پروژه خط انتقال آب شرب سد شهر بیجار بازدید کرد.

گیل ندا،  به گزارش ایلنا از رشت، وحید خرّمی به اتفاق امید نبی زاده سرپرست اداره کل دیوان محاسبات گیلان از پروژه خط انتقال آب شرب سد شهر بیجار بازدید کرد و گفت: هدف از اجرای این پروژه، انتقال آب شرب سد مخزنی شهر بیجار (آیت الله بهجت) به محل تصفیه خانه بزرگ سنگر بصورت سرپوشیده است.

وی افزود: خط انتقال آب شرب سد شهر بیجار به طول ۶۵۰۰ متر است که از این مقدار، حدود ۲ کیلومتر آن در فاز اول از محل خروجی آب از نیروگاه سد تا خروجی محوطه کارگاهی بصورت جفت لوله های بتنی ۱۲۵۰ میلی متری در حال اجرا است.

در این بازدید، از نزدیک روند عملیات اجرایی  خط انتقال آب شرب سد شهر بیجار  و مسائل و مشکلات مالی پروژه مورد بررسی قرار گرفت.

طی مراسمی معاونت‌های رشد و کادرسازی، هماهنگ کننده امور استان‌ها، فرهنگ‌سازی و خواهران سازمان بسیج دانشجویی معرفی شدند.
 
صفحه1 از169

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.