ترخیص غلات غیراستاندارد از بندر انزلی برای تولید الکل صنعتی

ترخیص غلات غیراستاندارد از بندر انزلی برای تولید الکل صنعتی

با دستور دادستان بندرانزلی هزار و ۴۰۰ تن غلات غیر استاندارد برای تولید الکل صنعتی از بندر انزلی ترخیص شد.

گیل ندا، اکبر سبحانی ، دادستان عمومی و انقلاب بندرانزلی گفت : بندرانزلی یکی از مهم‌ترین بنادر تامین کننده کالا‌های اساسی بوده که بخش زیادی از آن به غلات و نهاده‌های دامی اختصاص دارد و پس از ورود کالا آزمایش‌های لازم از سوی دستگاه‌های مجری انجام و در صورت تایید سلامت و استاندارد کالا ، ترخیص می‌شود.

وی در ادامه افزود : متاسفانه به رغم اعلام تایید از سوی دستگاه‌های مجری ، به علت بروکراسی اداری گمرکی ، تحویل ندادن ارز دولتی به وارد کننده از سوی بانک عامل و ترک فعل‌های انجام شده هزار و ۴۰۰ تن غلات و نهاده‌های دامی به مدت ۳ سال در انبار‌های متروکه در بندرانزلی و بندر کاسپین دپو شده و دیگر به عنوان نهاده‌های دامی قابل استفاده نبود و با انجام مراحل قانونی و ارائه مجوز به سازمان جمع آوری و فروش اموال تملیکی مزایده رسمی برگزار شد تا این اقلام برای مصارف دیگر مورد استفاده قرار گیرد.

دادستان بندرانزلی افزود : شرکت جهان الکل برنده رسمی مزایده شد و از این غلات غیر استاندارد برای تولید الکل صنعتی استفاده خواهد کرد.

اکبر سبحانی گفت : برای تسهیل در تامین کالا‌های اساسی در سال جاری قوانین خوبی صادر شده است و دستگاه قضایی با افرادی که تخلف می‌کنند مطابق قانون برخورد می‌کند.

اشتراک این مطلب

درباره نویسنده

گیل ندا
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.