استاندار گیلان مطرح کرد؛ عملکرد «جایکا» در زمینه احیای تالاب انزلی رضایت بخش نیست

استاندار گیلان مطرح کرد؛ عملکرد «جایکا» در زمینه احیای تالاب انزلی رضایت بخش نیست

 استاندار گیلان با اشاره به عدم رضایت از عملکرد سازمان همکاری های بین المللی ژاپن «جایکا» در زمینه احیای تالاب انزلی خواستار اجرای این تعهدات شد.

گیل ندا،   اسدالله عباسی بعد از ظهر چهارشنبه در دیدار با سفیر ژاپن در ایران با اشاره به همکاری ۱۷ ساله سازمان همکاری‌های بین المللی ژاپن (جایکا) در تالاب انزلی، اظهار کرد: ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که هنوز تعهدات این سازمان در زمینه احیای تالاب انزلی عملی نشده است.

وی اضافه کرد: عملکرد این سازمان در مجموع راضی کننده نبوده و مردم گیلان هنوز نتایج مطلوب این طرح‌ها را مشاهده نکرده‌اند.

استاندار گیلان با اشاره به شیوع ویروس کرونا و بهبود شرایط در کشور و حضور سفیر ژاپن برای ارزیابی اقدامات صورت گرفته، افزود: امیدواریم حضور سفیر ژاپن در گیلان بتواند نه تنها در حوزه ارزیابی عملکرد جایکا در تالاب انزلی، بلکه ارائه طرح‌های عملیاتی در حوزه‌های مختلف از جمله گردشگری، حفاظت از محیط زیست و مدیریت پسماند کمک کند و اثراث خوبی برای دو طرف داشته باشد.

عباسی با تاکید بر اینکه دولت اهتمام ویژه ای نسبت به مسائل زیست محیطی گیلان از جمله احیای تالاب انزلی و مدیریت پسماند دارد، ادامه داد: سفیر ژاپن در ایران و همچنین رئیس دفتر سازمان همکاری‌های بین المللی ژاپن برنامه‌های پیشنهادی خود را برای تقویت فعالیت‌های احیای تالاب انزلی و مدیریت پسماند گیلان، ارائه کنند.

استاندار گیلان با یادآوری کمک‌های بشردوستانه دولت و ملت ژاپن در وقوع زلزله رودبار در سال ۱۳۶۹، با تمجید از این اقدامات و حرکت‌های نوع‌دوستانه، از همراهی ژاپن برای ارسال واکسن کرونا در ایام شیوع این ویروس منحوس نیز قدردانی کرد.

اشتراک این مطلب

درباره نویسنده

گیل ندا
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.