فرهنگی |#9b59b6

فرهنگی

محمد کاسبی فیلمنامه نویس، کارگردان و بازیگر قدیمی عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون به دلیل عارضه حاد قلبی 23 اسفند ماه 1400 در بیمارستان قلب شهید رجایی جراحی شد.
 

گیل ندا،  محمد کاسبی، بازیگر "خوش رکاب" و هنرمند مطرح کشورمان که اواخر سال 1400 تحت عمل جراحی قرار گرفت، به دنبال نارسایی قلبی بار دیگر در بیمارستان بستری شد.

 

به گزارش ایسنا، این هنرمند پیشکسوت دیروز چهارشنبه، هفتم اردیبهشت ماه در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان قلب شهید رجایی تهران بستری شد.

به گفته یلدا کاسبی، دختر این هنرمند ظاهرا با توجه به نارسایی قلبی محمد کاسبی، طی دو هفته اخیر این هنرمند حال مساعدی نداشته و پس از بررسی های پزشک معالجش، دکتر نسیم نادری دوباره در بخش سی سی یو بیمارستان بستری شد و تحت درمان چند روزه قرار گرفت.

طبق تشخیص پزشک معالج این هنرمند وضعیت قلب پس از جراحی باید چند روزی کنترل شود تا انشالله خطر رفع شود و مشکل جدی برای این هنرمند به وجود نیاید.

به گزارش ایسنا، محمد کاسبی فیلمنامه نویس، کارگردان و بازیگر قدیمی عرصه تئاتر، سینما و تلویزیون به دلیل عارضه حاد قلبی 23 اسفند ماه 1400 در بیمارستان قلب شهید رجایی جراحی شد.

این هنرمند هفتم فروردین ماه 1401 از بیمارستان مرخص شد و در منزل دوران نقاهتش را گذراند.

داوران جشنواره کن ۲۰۲۲ اعلام شدند که شامل پنج مرد و چهار زن خواهند بود؛ همچنین شاهد حضور یک نماینده از ایران در بین داوران هستیم.

گیل ندا،  وینست لیندن (Vincent Lindon) که برنده نخل طلایی کن در سال 2021 بود، به عنوان رئیس هیئت داوران امسال حضور خواهد داشت. در کنار او شاهد حضور ربکا هال (Rebecca Hall)، دیپیکا پادوکونه (Deepika Padukone)، نومی راپاس (Noomi Rapace)، لج لی (Ladj Ly)، جف نیکولز (Jeff Nichols)، یواخیم تریر (Joachim Trier) و اصغر فرهادی (Asghar Farhadi) به عنوان داورهای کن امسال خواهیم بود.

این افراد به عنوان داور در کنار یکدیگر برندگان امسال را طی جشنواره‌ای که در روز ۲۸ مه (۷ خرداد) برگذار خواهد شد، اعلام می‌نمایند.

رضا کیانیان ضمن عذرخواهی از صالیا رامین، دختر محمدعلی رامین بابت متهم‌کردن او به تظاهر و دورویی و ریا، تاکید کرد: «من و بسیاری از سینماگران، بسیاری از هنرمندان، بسیاری از نویسندگان، بسیاری از روزنامه‌نگاران... زخم‌خورده مشاوره‌های پدر شما به رییس‌شان هستیم. زخم‌هایی که هنوز تازه‌اند.»

گیل ندا،  رضا کیانیان با انتشار عکس‌هایی از صالیا رامین، دختر محمدعلی رامین، معاون مطبوعاتی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در دولت نهم و دهم که به گفته خودش طراح لباس است و دلش می‌خواهد لباس‌هایی را که طراحی می‌کند، روی تن خودش هم ببینند، از آن‌چه دورویی، تظاهر و ریاکاری خواند ابراز انزجار کرد.  

صالیا رامین با ارسال پیامی برای کیانیان که در بخشی از آن چنین نوشته بود: «من بهتر از هرکسی می‌دانم که در این شهر فرزند محمدعلی رامین بودن و این طور لباس پوشیدن و فعالیت کردن چه هزینه‌ای دارد چون هزینه‌اش را سال‌هاست که با پوست و استخوانم داده‌ام اما من هم مثل هر آدم دیگری در این جهان، انتخاب نکردم که در چه خانواده‌ای به دنیا بیایم. پدرم چه کسی باشد و ایدئولوژی‌اش چه باشد. ولی راه و رسم زندگی‌ام را از زمانی که دیگر بزرگ شدم و زورم رسید خودم انتخاب کردم و خواهم کرد.» از این اتهام اعلام برائت کرد.  

در ادامه رضا کیانیان چنین نوشت: «این پیام را خانم صالیا رامین برایم فرستادند. پس از این که چند تا از عکس‌هاشان را به عنوان دختر آقای رامین استوری کردم. دختر آقای محمدعلی رامین، مشاور و هم‌نفس آقای محمود احمدی‌نژاد. نامه را روی صفحه گذاشتم که همه بتوانند بخوانند. من بعد از خواندن نامه ایشان لازم دیدم از ایشان عذرخواهی کنم. چون هرکس هرچه بگوید من می‌پذیرم، مگر خلافش ثابت شود. خانم صالیا! من به شما تهمت دورویی نزدم. خطابم به پدر شما بود. من فکر می‌کردم شما هم مثل دیگر فرزندان آن‌ها که چون به خلوت می‌روند، آن کار دیگر می‌کنند هستید و در سایه رانت پدر به جایی رسیدید. ولی حالا که از خودتان گفتید و سختی‌هایی که از دختر ایشان بودن، کشیدید، با شما همدل شدم. اما نکبتی که در دوره پدر شما و رییس‌شان، بر سرم آوار شد را هرگز فراموش نمی‌کنم و فکر نمی‌کنم تاریخ هم فراموش کند. اگر شما در سایه ایشان بزرگ نشدید و رشد نکردید و هرچه هستید با کوشش مضاعف خودتان به دست آوردید ، قابل احترامید. من و بسیاری از سینماگران، بسیاری از هنرمندان، بسیاری از نویسندگان، بسیاری از روزنامه‌نگاران... زخم‌خورده مشاوره‌های پدر شما به رییس‌شان هستیم. زخم‌هایی که هنوز تازه‌اند.» 

چرا رضا کیانیان از دختر محمدعلی رامین عذرخواهی کرد؟

چرا رضا کیانیان از دختر محمدعلی رامین عذرخواهی کرد؟

«مثل جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر این‌ بار هم جناب کارگردان قدیمی، روغن ریخته‌شده را نذر امامزاده کرده و فیلمی را که شانس دریافت هیچ‌گونه جایزه‌ای را نداشته، از داوری جشنواره خارج کرده است!»

گیل ندا،  به گزارش ایسنا، روزنامه کیهان نوشت: «یکی از فیلمسازان به اصطلاح پیشکسوت که همواره سعی داشته با جنجال و سروصدا، آثار ضعیف خود را در سایه حاشیه‌ها و غوغاسالاری، به‌ عنوان «فیلم» جا بزند، این‌ بار به‌ دلیل اختلاف با یکی از اعضای هیات داوران اعلام کرده که از مورد داوری و قضاوت قرار گرفته‌شدن در جشنواره انصراف داده است! این در حالی است که تقریبا بعید بود فیلم وی به علت ضعف فراوان ساختاری و محتوایی مورد توجه هیات داوران قرار گیرد! یعنی به قول همان داوری که حضورش موجب انصراف فیلمساز یاد شده گردیده، مثل جشنواره سی‌وهشتم فیلم فجر این‌ بار هم جناب کارگردان قدیمی، روغن ریخته‌شده را نذر امامزاده کرده و فیلمی را که شانس دریافت هیچ‌گونه جایزه‌ای را نداشته، از داوری جشنواره خارج کرده است!

البته وی در این فیلم، تاریخ را نیز به کرات تحریف کرده و به اسم مبارزات ملی‌شدن صنعت نفت و محمد مصدق و طرح اوراق قرضه ملی برای کمبود بودجه‌های دولت، گروهی را جعل کرده که برای به دست آوردن پول و سرمایه لازم جهت کمک به دولت، به بانک ملی حمله مسلحانه کرده و پول مردم را دزدیده و می‌خواهند در اختیار مصدق بگذارند!

به‌ نظر می‌آید این فیلمساز علی‌رغم همه ادعاهای ریز و درشتش در دفاع از مصدق اما در این فیلم، از او انتقام گرفته و وی را فردی بسیار ضعیف و خفیف به تصویر کشیده که هوادارانش یا با سلاح یا با چماق به سرکوب مخالفین خود می‌پردازند و خود او نیز در نمای انتهایی فیلم برای دادگاه بر روی زمین کشیده می‌شود!

البته این انتقام فیلمساز فوق از مصدق بی‌دلیل هم نیست که وی اغلب فیلم‌هایش در رژیم شاه و پس از کودتای ۲۸ مرداد را با سرمایه و حمایت وابستگان دربار و سرکردگان کودتای مرداد ۳۲ علیه مصدق مثل ‌اشرف پهلوی و برادران رشیدیان ساخت.

این فیلمساز اساساً با حمایت و پول برادران اخوان (از وابستگان دربار شاه) با فیلمفارسی «بیگانه بیا» وارد عرصه شد و «قیصر» را با آریانا فیلم (از استودیوهای اقماری وابسته به ‌اشرف پهلوی) ساخت. فیلم «رضا موتوری» با سرمایه سازمان سینمایی پیام (از دیگر استودیوهایی که ‌اشرف پهلوی سرمایه‌دارش بود) به تولید رساند، «داش‌آکل» را توسط برادران رشیدیان (از پادوهای رسمی کودتاچیان انگلیسی و آمریکایی در ۲۸ مرداد ۱۳۳۲) جلوی دوربین برد و فیلم‌های «خاک» و «بلوچ» و «گوزنها» را در استودیو میثاقیه (از افراد موثر فرقه ضاله بهاییت و کارگزاران رسمی صهیونیسم) تولید کرد. فیلم «غزل» را توسط گروه به اصطلاح سینماگران پیشرو وابسته به دفتر ‌اشرف ساخت و بالاخره «سفر سنگ» را با پول مهرداد پهلبد (شوهر دوم شمس پهلوی) تولید نمود.»

انجمن مطبوعات خارجی هالیوود برگزارکننده جوایز سالانه گلدن گلوب، فهرست برندگان سال ۲۰۲۲ این جوایز را در شاخه‌های سینمایی و تلویزیونی اعلام کرد.

گیل ندا،  به گزارش ایسنا، مراسم اعطای جوایز هفتاد و نهمین دوره جوایز سینمایی و تلویزیونی گلدن گلوب با وجود حواشی یک سال اخیر برای انجمن مطبوعات خارجی هالیوود سرانجام بدون پخش تلویزیونی، مراسم فرش قرمز و ستاره‌های هالیوودی برگزار شد و برندگان این رویداد از طریق شبکه‌اجتماعی و سایت این جوایز معرفی شدند. 

در انتها فیلم «قدرت سگ» ساخته «جین کمپیون» در شاخه سینمایی جایزه بهترین فیلم و کارگردانی درام و نقش مکمل مرد را به خود اختصاص داد و فیلم سینمایی «داستان وست ساید» ساخته «استیون اسپیلبرگ» هم سه جایزه شامل بهترین فیلم کمدی/ موزیکال را به خود اختصاص داد. 

در شاخه بهترین فیلم خارجی نیز فیلم «قهرمان» ساخته اصغر فرهادی به نمایندگی از سینمای ایران در کنار آثاری از کشورهای ایتالیا، اسپانیا، فنلاند و ژاپن به جمع نامزدهای نهایی راه یافته بود که در نهایت جایزه این شاخه به فیلم «ماشین منو بران» ساخته «ریوسوکه هاماگوچی» از ژاپن رسید. 

در بخش تلویزیون نیز «وراثت» و «هَکس» به ترتیب بهترین سریال درام و کمدی/ موزیکال نام گرفتند و سریال «بازی مرکب» تنها یک جایزه بازیگری دریافت کرد. 

 

* فهرست نامزدها و برندگان شاخه‌های سینمایی جوایز گلدن گلوب ۲۰۲۲:

*نامزدهای بهترین فیلم درام

بلفاست، کودا، تل ماسه، پادشاه ریچارد، قدرت سگ

برنده: قدرت سگ

 

*نامزدهای بهترین فیلم کمدی یا موزیکال

سیرانو، بالارو نگاه نکن، تیک تیک بوم، پیتزا لیکوریس، داستان وست ساید 

برنده: داستان وست ساید 

 

*نامزدهای بهترین کارگردانی

کنت برانا (بلفاست)، جین کمپیون (قدرت سگ)، مگی جیلنهال (دختر گمشده)، استیون اسپیلبرگ (داستان وست ساید)، دنیس ویلنوو (تل ماسه)

برنده: جین کمپیون (قدرت سگ)

 

*نامزدهای بهترین بازیگر نقش اصلی مرد فیلم درام

ماهرشالا علی (آواز قو)، خاویر باردم (ریکاردو بودن)، بندیکت کامبربچ (قدرت سگ)، ویل اسمیت (پادشاه ریچارد)، دنزل واشنگتن (لیدی مکبث)

برنده: ویل اسمیت (پادشاه ریچارد)

 

*نامزدهای بهترین بازیگر نقش اصلی زن فیلم درام

جسیکا چستین (چشمان تامی فی)، اولویا کُلمن (دختر گمشده)، نیکل کیدمن (پادشاه ریچارد)، لیدی گاگا (خاندان گوچی)، کریستین استورات (اسپنسر)

برنده: نیکل کیدمن (پادشاه ریچارد)

 

*نامزدهای بهترین بازیگر نقش اصلی مرد فیلم کمدی یا موزیکال

لئوناردو دی کاپریو (بالا رو نگاه نکن)، پیتر دینکلج (سیرانو)، اندرو گارفیلد (تیک تیک بوم)، کوپر هافمن (پیتزا لیکوریس)، آنتونی راموس (در بلندی‌ها)

برنده: اندرو گارفیلد (تیک تیک بوم)

 

*نامزدهای بهترین بازیگر نقش اصلی زن فیلم کمدی یا موزیکال

ماریون کوتیار (آنت)، آلانا هایم (پیتزا لیکویس)، جینفر لاورنس (بالا رو نگاه نکن)، اما استون (کروئلا)، راشل زگلر (داستان وست ساید)

برنده: راشل زگلر (داستان وست ساید)

 

*نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل مرد

بن افلک (نوار مناقصه)، جمی دورنان (بلفاست)، کایرون هیندز (بلفاست)، تروی کوتسور (کودا)، کودی اسمیت-مک‌فی (قدرت سگ)

برنده: کودی اسمیت-مک‌فی (قدرت سگ)

 

*نامزدهای بهترین بازیگر نقش مکمل زن

کاتریونا بالف (بلفاست)، آریانا دبوسه (داستان وست ساید)، کریستین دانست (قدرت سگ)، آنجونو الیس (پادشاه ریچارد)، روث نگا (گذشتن)

برنده: آریانا دبوسه (داستان وست ساید)

 

*نامزدهای بهترین فیلمنامه

پل توماس اندروسون (پیتزا لیکوریس)، کنت برانا (بلفاست)، جین کمپیون (قدرت سگ)، آدام مک‌کی (بالا رو نگاه نکن)، آرون سورکین (ریکاردو بودن)

برنده: کنت برانا (بلفاست)

 

*نامزدهای بهترین موسیقی اصلی متن

گزارش فرانسوی (الکساندر دسپلات)، انکانتو (جرمین فرانکو)، قدرت سگ (جانی گرینوود)، مادران موازی (آلبرتو ایگلسیاس)، تل ماسه (هانس زیمر)

برنده: تل ماسه (هانس زیمر)

 

*نامزدهای بهترین فیلم خارجی (غیرانگلیسی زبان)

کوپه شماره ۶ (فنلاند)، ماشین منو بران (ژاپن)، دست خدا (ایتالیا)، قهرمان (ایران)، مادران موازی (اسپانیا)

برنده: ماشین منو بران (ژاپن)

 

*نامزدهای بهترین انیمیشن

انکانتو، فرار، لوکا، معاد آفتابی من، رایا و آخرین اژدها

برنده: اِنکانتو

 


** فهرست نامزدها و برندگان شاخه‌های تلویزیونی جوایز گلدن گلوب ۲۰۲۲: 

*بهترین سریال درام

لوپن، برنامه صبحگاهی، ژست، بازی مرکب، وراثت

برنده: وراثت

 

*بهترین سریال کمدی یا موزیکال

بزرگ، هَکس، تنها قتل در ساختمان، سگهای ولگرد

برنده: هَکس

 

*بهترین بازیگر مرد سریال درام 

برایان کاکس (وراثت)، لی جونگ-جائه (بازی مرکب)، بیل پورتر (ژست)، جرمی استرانگ (وراثت)، عمر سی (لوپن)

برنده: جرمی استرانگ (وراثت)

 

*بهترین بازیگر زن سریال درام

اوزو آدوبا (تحت درمان)، جینفر آنیستون (برنامه صبحگاهی)، کریستین بارانسکی (مبارزه خوب)، الیزابت ماس (داستان ندیمه)، میشل رودریگوئز (ژست)

برنده: میشل رودریگوئز (ژست)

 

*بهترین بازیگر مرد سریال موزیکال یا کمدی

آنتونی اندرسون (سیاه طور)، نیکلاس هولت (بزرگ)، استیو مارتین (تنها قتل در ساختمان)، مارتین شورت (تنها قتل در ساختمان)، جیسون سودکیس (تاد لسو)

برنده: جیسون سودکیس (تاد لسو)

 

*بهترین بازیگر زن سریال موزیکال یا کمدی

حانا اینبیندر (هَکس)، ال فاننیگ (بزرگ)، ایسی را (ناامن)، تریس الیس راس (سیاه طور)، ژان اسمارت (هَکس)

برنده: ژان اسمارت (هَکس)

 

*بهترین سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

دپوسیک، استیضاح: داستان جنایی آمریکایی، خدمتکار، میر از ایست‌تاون، خط آهن زیرزمینی

برنده: خط آهن زیرزمینی

 

*بهترین بازیگر زن سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

جسیکا چستین (صحنه‌هایی از یک ازدواج)، سینتیا اریوو (نابغه: آرتا)، الیزابت اولسن (واندا ویژن)، مارگارت کوالی (خدمتکار)، کیت وینسلت (میر از ایست‌تاون)

برنده: کیت وینسلت (میر از ایست‌تاون)

 

*بهترین بازیگر مرد سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

پل بتانی (واندا ویژن)، اسکار ایزاک (صحنه‌هایی از یک ازدواج)، مایکل کیتون (دپوسیک)، ایوان مک‌گرگور (هالستون)، طاهر رحیم (مار)

برنده: مایکل کیتون (دپوسیک)

 

*بهترین بازیگر زن مکمل سریال، سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی 

جینفر کولیج (نیلوفر سفید)، کاتلین دِور (دپوسیک)، «آندی مک‌دووال» (خدمتکار)، سارا اسنوک (وراثت)، حنا وادینگهام (تاد لسو)

برنده: سارا اسنوک (وراثت)

 

*بهترین بازیگر مرد مکمل سریال، سریال کوتاه یا فیلم تلویزیونی

بیلی کروداپ(برنامه صبحگاهی)، کایرین کاکلین (وراثت)، مارک دوپلاس (برنامه صبحگاهی)، برت گلدشتین (تد لاسو)، اُ یونگ-سو (بازی مرکب)

برنده: اُ یونگ-سو (بازی مرکب)

 

 

***

پس از انتشار مطلب مجله تایم درباره عدم حضور یک عضو سیاه پوست در انجمن مطبوعات خارجی هالیوود، سیلی از انتقادها به انجمن مطبوعات خارجی هالیوود که برگزار کننده جوایز سالانه گلدن گلوب است سرازیر شد و شبکه NBC در ماه می اعلام کرد این جوایز را بایکوت خواهد کرد و مراسم اعطای جوایز را در سال ۲۰۲۲ پخش نخواهد کرد. همچنین تعدادی از ستاره‌های هالیوودی نیز دعوت انجمن مطبوعات خارجی هالیوود را به برای حضور در مراسم به عنوان اعطاکننده جایزه نپذیرفتند. 

انجمن مطبوعات خارجی هالیوود پس از افزایش انتقادها دست به اصلاحاتی زد و ۲۱ عضو جدید که ۲۹ درصد از آن خبرنگاران سیاه پوست بودند را به جمع خود اضافه کرد اما اغلب اهالی هالیوود این تغییرات را کافی نمی‌دانند و خواستار اصلاحات ساختاری جدی‌تری در بدنه این نهاد سینمایی هستند. 

گیل ندا، مدیرعامل موسسه فرهنگی مردم نهاد قلم برنا، به نمایندگی از جوانان گیلانی به علی شاه حاتمی از تهیه کنندگان بنام کشور و برادران حسین و حسن صیدخانی از کارگردانان جوان در خصوص تولید و موفقیت در دریافت پروانه نمایش فیلم سینمایی «رفقای اورژانسی» پیام تبریک داد.
در متن این پیام آمده است: " مدتها می شود که با آمدن کرونا همگان از سینما و تولیداتش ناخواسته فاصله گرفته اند، اما در این روزهای سخت کرونائی، افرادی هستند که دل را به دریا زده و با حضور در لوکیشن‌های شهرستانی، احوالات ایام کرونا را به بهانه تقدیر از خودگذشتگی های کادر درمان با قابی طنز به روی صحنه آورند تا شاید بشود با ثبت خاطرات این چنینی از این ایام هم به نیکی یاد کرد."
امین مهاجری، به نمایندگی از جوانان گیلانی، ضمن تشکر از تولید فیلم سینمایی مستطیل قرمز به کارگردانی برادران حسین و حسن صیدخانی، که یادآور رشادت ها، صبر و استقامت مردم سلحشور استان ایلام در هشت سال دفاع مقدس بوده، تقدیر و تشکر جوانان گیلانی را بواسطه تولید آثاری ماندگار و فاخر توسط جوانان این سرزمین را اعلام داشته و مراتب تبریک خود را در خصوص تولید و موفقیت در دریافت پروانه نمایش فیلم سینمایی «رفقای اورژانسی» به تهیه کنندگی علی شاه حاتمی از بزرگان سینمای ایران و کارگردانی برادران صیدخانی که هدف از ساخت این فیلم، خوب کردن حال مردم در شرایط کرونایی بود را اعلام کرده است.

سیامک اطلسی بازیگر،کارگردان، تهیه کننده سینما و دوبلور باسابقه از دنیا رفت.

گیل ندا،  شهراد بانکی دوبلور و از همکاران این هنرمند با تایید این خبر به ایسنا گفت: سیامک اطلسی صبح امروز 4 مهر ماه در بیمارستان فرمانیه در پی ابتلا به کرونا درگذشت.

به گفته ی او؛ او در دو هفته گذشته در بیمارستان بستری بود.

این هنرمند متولد سال 1315 بود که در فیلم‌های سینمایی و سریال‌های تلویزیونی متعددی نقش‌آفرینی کرده بود.

او عضو انجمن گویندگان خانه سینما بود و در این حرفه سال‌ها فعالیت حرفه‌ای داشت.

او  (زاده ۱۳۱۵ در ارومیه) هنرپیشه، کارگردان نویسنده و دوبلور ایرانی است. 

اصغر فرهادی پس از دریافت جایزه بزرگ جشنواره فیلم کن برای ساخت فیلم "قهرمان" سخنان کوتاهی را مطرح کرد.

گیل ندا، به گزارش ایسنا، این کارگردان سینمای ایران با تشکر از دست اندرکاران جشنواره کن و هیات داوران در سخنانی کوتاه از گروهش، تهیه کننده فیلمش و خانواده اش تشکر کرد و گفت: از دخترم (سارینا) مخصوصا تشکر می کنم که ترغیب ام کرد که این داستان را بسازم.

این کارگردان برگزیده اسکار همچنین خاطرنشان کرد: الان که اینجا ایستاده ام به یاد 36 سال قبل افتادم که یک بچه 13 ساله بودم و در شهری که به دنیا آمدم، با کمترین امکانات اولین فیلم کوتاهم را ساختم. 36 سال است که جز نوشتن و فیلم ساختن کار دیگری نکردم و باهمه محدودیت ها، مشکلات و فشارها و گرفتارهای که می توانست من را از این مسیر که داشتم منصرف بکند و این فیلم ها را نسازم و شما هم نبینید اما به امید اینکه با هر فیلمی که می سازم ، یک پرسش  از شرایط تلخ اجتماعی که اطرافم هست را با تماشاگر ها به اشتراک بگذارم و با فکر کردن آنها به یک راه حل برسم؛ باز ادامه دادم.

اصغر فرهادی در پایان اظهار امیدواری کرد: با وجود همه مشکلات ادامه بدهم چون ایمان دارم یکی از راه های نجات کشورم، آگاهی بخشی است.  

«قهرمان» جایزه بزرگ هیات داوران را به صورت مشترک با فیلم «کوپه شماره 6» به کارگردانی «یوهو کاسمانن» از فنلاند دریافت کرد. 

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.