جان کربی: توافق با ایران روی میز قرار دارد

جان کربی: توافق با ایران روی میز قرار دارد

گیل ندا،  ایسنا نوشت: یک مقام ارشد کاخ سفید مدعی شد: مذاکرات برای حصول یک توافق جدید با ایران تقریبا کامل شده است اما این، مسئولیت ایران است که توافق را بپذیرد یا نه!

جان کربی هماهنگ کننده ارتباطات استراتژیک در شورای امنیت ملی کاخ سفید در یک نشست خبری همچون سایر مقامات آمریکایی تلاش کرد توپ را به زمین ایران بیندازد و تهران را مسئول به نتیجه نرسیدن مذاکرات احیای برجام بداند.

بنابر گزارش پایگاه خبری –تحلیلی آکسیوس، جان کربی با تکیه بر ادعاهای نخ‌نما و واهی واشنگتن درباره ماهیت برنامه هسته‌ای کشورمان گفت: ما همچنان متعهد هستیم که اطمینان یابیم ایران هرگز به ظرفیت تولید سلاح هسته‌ای دست پیدا نمی‌کند.

کربی همچنین گفت: رئیس جمهور بایدن نیز کماکان معتقد است که دیپلماسی بهترین راه پیش رو برای رسیدن به این نتیجه است

وی در ادامه مدعی شد: مذاکرات (احیای برجام) تقریبا کامل شده است و توافق روی میز قرار دارد اما این، بستگی به ایران دارد که بخواهند توافق را بپذیرند یا نه.

هماهنگ کننده ارتباطات استراتژیک در شورای امنیت ملی آمریکا با اشاره به توانمندی‌ موشک‌های بالستیک ایران ادعا کرد که این موشک‌ها تهدید هستند و ایالات متحده همچنان اطمینان خواهد یافت که توانایی دفاع از خود و متحدانش در برابر سایر رفتارهای تهدیدآمیز ایران را دارد.

اشتراک این مطلب

درباره نویسنده

گیل ندا
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.