استاندار گیلان: نظارت بر محصولات تولیدی کشاورزی برای کیفی‌سازی صادرات تقویت شود

استاندار گیلان: نظارت بر محصولات تولیدی کشاورزی برای کیفی‌سازی صادرات تقویت شود

استاندار گیلان گفت: بایستی نظارت و پایش محصولات تولیدی کشاورزی در مسیر کیفی سازی صادرات تقویت شود.

گیل ندا، به گزارش ایلنا از رشت، اسدالله عباسی در دیدار رئیس سازمان حفظ نباتات کشور به روند واگذاری‌ها در اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی اشاره و اظهار کرد: واگذاری شماری از فعالیت‌ها به بخش خصوصی منجر شد تا برخی افراد فاقد اهلیت آسیب‌هایی را به بخش‌های مختلف وارد کنند. 

وی با تأکید بر اینکه بسیاری از بخش‌های کنترلی و نظارتی قابل واگذاری به بخش خصوصی نیست، گفت: باید نظارت و پایش محصولات تولیدی کشاورزی در مسیر کیفی سازی صادرات تقویت شود. 
 
نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه نباید عده‌ای سودجو با عرضه محصولات بی‌کیفیت اعتبار بازرگانان ایرانی را در عرصه صادرات خدشه‌دار کنند، تصریح کرد: در این مسیر باید از ظرفیت تاجران خوشنام و موفق برای صادرات محصولات کیفی به بازارهای هدف استفاده شود. 
 
در این دیدار غلامرضا مرحبا نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس نیز بر لزوم کنترل و نظارت بر تولیدات از مزرعه برای بهبود کیفیت تأکید کرد. 
 
در ادامه رئیس سازمان حفظ نباتات کشور هم به ظرفیت‌های گیلان به عنوان قطب تولیدات کشاورزی و اثرگذاری در اقتصاد و معیشت ملی اشاره کرد و گفت: ۳۲ میلیون تن واردات، صادرات و ترانزیت محصولات در ۱۰۲ پست قرنطینه می‌شوند که ایستگاه آستارا ، کلیدی‌ترین آنان است. 
 
کیخسرو چنگلوایی با اشاره به اینکه ۱۴ درصد کل صادرات کشاورزی کشور معادل ۷۰۰ هزار تن در سال از مرز آستارا عبور می‌کند، افزود: با اقدامات زیرساختی می‌توان حجم مبادلات را به یک میلیون و ۲۰۰ هزار تن افزایش داد.

اشتراک این مطلب

درباره نویسنده

گیل ندا
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.