آقای خاص شورای پنجم / رشتیِ با تعصب

آقای خاص شورای پنجم / رشتیِ با تعصب

یادداشت/محمدرسول محمدپور؛ در کوران هر انتخابات هر یک از نامزدها و ستاد حامیان آنها سعی در بروز وجوه مثبت خود به شهروندان میباشند و قالبا برنامه های اجرایی خود را که اغلب شعارگونه،آرمان گرایانه و دست نیافتنی است جهت حمایت و همراهی افکار عمومی با آب و تاب و بکارگیری شگردهای ابداعی و حتی منسوخ به اجرا گذاشته تا شاید صبح دولتشان بدمد.!
لیکن در این بین مسئله مهمی که در انبوه مطالبات و پیچ در پیچ انباشت معضلات موجود در نظر گرفته نمیشود شأن جایگاه شورای شهر به عنوان منتخبین یک شهر که همانا ویترینی از نخبگان باید باشد ولی در کش و قوس های موجود گاها دیده شده افرادی را پذیرا میشود که نه تنها از لحاظ عمومی وجه قابل قبولی ندارند بلکه نه از نظر تحصیلات و نه تخصص و اخلاق به هیچ وجه در شأن و اندازه شورای شهر نبوده و فارغ از عدم بهره مندی شهر از حضورشان باعث تنزل این جایگاه در افکار عمومی میشوند.
خوشبختانه در شورای پنجم در چندین انتخاب از سوی شهروندان شاهد این هستیم که در کنار سایر مؤلفه های مهم در انتخاب اعضای پارلمان شهری به این نکته توجه شده است.
قطعا انتخاب مهندس فرهام زاهد جوان شایسته،متخصص و متعصب شهر باران در راستای این نگاه شهروندان میباشد.
نماینده ای که در عین جوانی به وضوح و البته در عمل و اتخاذ مواضع سیاسی و اجتماعی خود در کنار ژرفای تعصب به رشت و رشتوند پرده از تجربیات گرانبهای خود از کنش سالیان اخیر در محافل مختلف برداشته و باعث غرور حامیان خود جهت این انتخاب درست شده است.
شاید در برهه انتخابات بسیاری از منتقدین،نامزد خوش پوش و آقای خاص انتخابات را بیش از هر چیز فردی تحت لوای نام فامیل بزرگش و برادر فرهیخته وی میدیدند و او را ذوب در یک جریان سیاسی اما مهندس زاهد خیلی زودتر از اینکه این تفکر نادرست اپیدمی شود از پوستین بد قواره هر نوع قضاوت غلط خارج شده و مبدل به برندی از کاردانی و تعصب و البته پرستیژ برای شورای پنجم شد.
با بررسی عملکرد رییس کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورای شهر در چند ماه اخیر و اعمال دیدگاههای درست و تخصصی و پرهیز از اسراف بیت المال و توجه ویژه به دغدغه شهروندان در حوزه های مختلف این امید در بین شهروندان تبدیل به یقین شده است که رجلی به رجال سیاسی دیار کوچک جنگلی اضافه شده است که به واسطه حضور در بین مردم به دور از حاشیه سازی و بازی با الفاظ شناخت خوبی از نیازهای همشهری های خود داشته و در عمل گام های مؤثری برای انتظام این شهر آشفته برمیدارد.
حضور زاهد در محافل فرهنگی که در گذشته کمتر به آن توجه میشد در کنار استقلال نظر و بیان واقعیت ها بدون مصلحت اندیشی های کلیشه ای و تلاش برای قانون مند کردن حجم هزینه های جاری مجموعه شهرداری که ضابطه درستی بر آن حاکم نبوده همه و همه در کنار خصایل خوب گذشته آقای خاص شهر باران های نقره ای از وی یک جنتلمن سیاسی منفک از هر نوع وابستگی های فامیلی و سیاسی ساخته است و باعث شنیدن ندایی منحصر به خود و غرق در تعصب به رشت از تریبون شورای پنجم به گوش شهروندان شده است.
قابل به ذکر است تاثیر حضور مهندس زاهد و سایر جوانان حاضر در مناصب مختلف با تفکری بروز و تعلق خاطری عمیق به شهر خود به وضوح مبرهن فرا رسیدن زمان عبور از تفکرهای سنتی و قدیمی است که سالهاست شهر رشت را درگیر با رکود و سکون کرده اند و با تفکری بسته باعث تنزل جایگاههای مدیریتی شهر شده اند.

اشتراک این مطلب

درباره نویسنده

گیل ندا
برای ارسال نظر وارد سایت شوید

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.