ورزشی |#ffcc00

ورزشی

سرپرست و اعضای هیئت سرپرستی کاروان ورزش ایران در بازی‌های کشور‌های اسلامی قونیه ترکیه ۲۰۲۲ مشخص شدند.
گیل ندا،  با اعلام کمیته ملی المپیک، مسئولان بخش‌های مختلف کادر سرپرستی معرفی و کار خود را به‌عنوان اعضای هیئت سرپرستی کاروان ورزش ایران در بازی‌های کشورهای اسلامی آغاز کردند.
بر این اساس دکتر اصغر رحیمی بعنوان سرپرست مسئولیت کاروان را بهمراه اعضا بر عهده خواهد داشت و دکتر علی افتخاری عضو باسابقه کمیته ملی المپیک با تجربه حضور و‌ فعالیت در هشت دوره المپیک و هشت دوره بازی‌های آسیایی و عضو فدراسیون جهانی کشتی نیز بعنوان عضو هیئت سرپرستی کاروان ورزش ایران در بازی‌های کشورهای اسلامی را فعالیت خواهند داشت.
پنجمین دوره بازی‌های کشورهای اسلامی در مرداد ماه سال جاری به میزبانی قونیه ترکیه در ۱۹ رشته ‌ورزشی برگزار خواهد شد.

فدراسیون فوتبال چین به‌صورت رسمی از میزبانی رقابت‌های جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ انصراف داد.

گیل ندا، طی روزهای گذشته اخباری در خصوص احتمال انصراف چین از میزبانی جام ملت‌های آسیا منتشر شد. رسانه‌های معتبری اعلام کرده بودند کنفدراسیون فوتبال آسیا در حال آماده‌سازی تأییدیه عدم تعهد چین به میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ است و در نهایت نیز این اتفاق رخ داد.

کنفدراسیون فوتبال آسیا ظهر امروز با انتشار اطلاعیه‌ای در وب‌سایت رسمی خود نوشت: در پی گفتگوهای گسترده با اتحادیه فوتبال چین (CFA)، کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC) به طور رسمی اعلام می‌کند که فدراسیون فوتبال چین نمی‌تواند میزبان جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ باشد.

کشور چین در تاریخ ۵ ژوئن ۲۰۱۹ در کنگره فوق‌العاده AFC در پاریس به‌عنوان میزبان جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ انتخاب شد. مسابقات ۲۴ تیمی قرار بود در ۱۰ شهر چین از ۱۶ ژوئن تا ۱۶ جولای ۲۰۲۳ برگزار شود.

 

کنفدراسیون فوتبال آسیا شرایط استثنایی ناشی از همه‌گیری کووید -۱۹ که منجر به سلب حق میزبانی کشور چین شد را تأیید می‌کند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا با فدراسیون فوتبال چین و کمیته سازماندهی محلی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ چین (LOC) در طول آماده‌سازی این کشور برای آغاز مسابقات همکاری نزدیک داشت و چندین نقطه عطف نیز به دست آمد، از جمله رونمایی از لوگوی مسابقات و رونمایی از ورزشگاه شانگهای پودینگ که به‌تازگی تکمیل شده است.

کنفدراسیون فوتبال آسیا از فدراسیون فوتبال چین و روابط‌عمومی برگزاری مسابقات جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ بابت اتخاذ این تصمیم بسیار دشوار اما ضروری که در راستای منافع جمعی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ گرفته شده و همچنین زمان لازم را در اختیار AFC قرار داده است تا در خصوص وضعیت میزبانی این پیکارها تصمیم‌گیری کند، تقدیر و تشکر می‌کند.

کنفدراسیون فوتبال آسیا به همکاری نزدیک با شرکای تجاری و سهام‌داران خود برای ترسیم مسیر روبه‌جلو ادامه خواهد داد و از درک و حمایت آنها در این دوره سپاسگزار است. جزئیات بیشتر در مورد مراحل بعدی مربوط به میزبانی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ به‌زودی اعلام خواهد شد.

 

 


این تصاویری از طرح استادیوم شهر دالیان است که برای رقابت های جام ملت های آسیا در حال ساخت بود. حالا و با انصراف چینی ها، پروژه های این کشور برای میزبانی به باد رفته است.
با اعلام این خبر و در فاصله یک سال تا برگزاری رقابت‌های جام ملت‌های آسیا، اکنون AFC و کشورهای آسیایی دچار شوک بزرگی شده‌اند. مسئله اصلی در انصراف چین از میزبانی این پیکارها، شیوع ویروس کرونا در کشور چین است که باعث شده تا آنها بیش‌ازپیش قوانین سختگیرانه برای ورود و خروج وضع کنند که طبیعتاً امکان برگزاری یک تورنمنت در این سطح را دشوار می‌کند.


ورزشگاه شانگهای چین که قرار بود میزبان مسابقات جام ملت های آسیا 2023 باشد، به دلیل افزایش موارد ابتلا به کرونا به بیمارستان تبدیل شد.

گفته می‌شود که قطر یکی از نامزدهای جدی میزبانی این پیکارهاست اما برگزاری جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ در خردادماه و فصل گرمای کشور قطر، باعث ایجاد مشکلاتی در این زمینه خواهد شد. حتی شایعاتی نیز در این باره منتشر شد که اگر میزبانی این رقابت‌ها به قطر واگذار شود، ممکن است همچون جام جهانی، جام ملت‌های آسیا نیز در فصل پاییز برگزار شود. باید دید در نهایت AFC چه تصمیمی دراین‌خصوص اتخاذ خواهد کرد.

چینی ها در تدارک برگزاری جام ملت های آسیا در 10 شهر و 10 استادیوم بودند. ورزشگاه هایی که برخی از آنها هنوز افتتاح نشده اند و حالا با انصراف این کشور، ضرر هنگفتی گریبان چینی ها را خواهد گرفت.

با حکم رئیس فدراسیون جودو کامران پوریوسفی از گیلان به عنوان مربی تیم ملی جودو جوانان منصوب شد.

 

گیل ندا،   با حکمی از سوی آرش میراسماعیلی ریٔیس فدراسیون جودو و بنا به پیشنهاد سرمربی تیم ملی جوانان، کامران پوریوسفی مربی گیلانی به عنوان مربی تیم ملی جودوی جوانان کشورمنصوب شد.
ریٔیس فدراسیون جودو همچنین در حکمی دیگر پوریوسفی را به عنوان نائب رئیس کمیته مربیان فدراسیون جودو نیز منصوب کرد.
در متن این حکم آمده است:
بنا به پیشنهاد سرمربی تیم ملی جوانان و تایید مدیر سازمان تیم‌های ملی، نظر به تجارب و‌سوابق ارزشمند جنابعالی به موجب این حکم به عنوان مربی تیم ملی جوانان منصوب می‌شوید.

 فدراسیون فوتبال طی اطلاعیه‌ای با اعلام نحوه دریافت بلیت دیدارهای جام جهانی اعلام کرد: هرگونه ادعای تهیه و فروش بلیت مسابقات ایران در جام جهانی از آژانس‌ها و تورهای مسافرتی وهمچنین تبلیغات در این خصوص غیرمجاز و غیرقانونی است.

 

گیل ندا،  به گزارش ایرنا،‌ فدراسیون فوتبال روز چهارشنبه با صدور اطلاعیه‌ای نحوه خرید بلیت دیدارهای جام جهانی ۲۰۲۲ قطر را به شرح زیر اعلام کرد:‌

هواداران تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران تنها می‌توانند از طریق سایت فدراسیون جهانی فوتبال همچنین سهمیه ویژه فدراسیون فوتبال بلیت مسابقات تیم ملی در جام جهانی را خریداری کنند.

پیرو مشاهده برخی اقدامات همچنین آگهی‌های تبلیغاتی پیرامون فروش بلیت مسابقات تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ لازم است مواردی به اطلاع عموم هواداران فوتبال و حامیان تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران رسانده شود.
فروش بلیت مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ از طریق سایت رسمی فدراسیون جهانی فوتبال آغاز شده و همچنان ادامه دارد و با توجه به تکمیل ظرفیت بلیت مسابقات تیم ملی ایران در مرحله گروهی این رقابت‌ها، سایت فیفا نسبت به انجام قرعه‌کشی و اختصاص بلیت به برندگان قرعه کشی از بین داوطلبانی که ثبت نام نموده اند اقدام خواهد کرد.

همچنین فدراسیون فوتبال با توجه به اختصاص سهمیه ویژه فیفا به زودی نسبت به ثبت نام از علاقمندان در این بخش اقدام خواهد کرد و ظرفیت محدود بلیت‌های موجود در اختیار این فدراسیون نیز با انجام قرعه کشی به برندگان فروخته خواهد شد.

بر این اساس هرگونه ادعای تهیه و فروش بلیت مسابقات ایران در جام جهانی از سایر مراکز خصوصا آژانس‌ها و تورهای مسافرتی همچنین تبلیغات در این خصوص غیرمجاز وغیرقانونی بوده و مسئولیت ناشی از آن متوجه عاملین خواهد بود.

بدینوسیله از کلیه علاقمندان و دوستداران تیم ملی فوتبال جمهوری اسلامی ایران درخواست می گردد از پرداخت هرگونه وجه تحت عنوان خرید بلیت مسابقات ایران در جام جهانی از مراکز غیر مجاز اکیدا خودداری فرمایند چرا که بلیت فروشی سایت فیفا همچنین ثبت نام بهه منظور خرید سهمیه بلیت فدراسیون فوتبال بر اساس اطلاعات شخصی کاربران صورت می پذیرد و امکان خرید و فروش و انتقال بلیت به افراد دیگر وجود نخواهد داشت.

در خصوص نحوه ثبت نام جهت حضور در قرعه کشی خرید بلیت سهمیه فدراسیون فوتبال ایران اطلاع رسانی لازم از طریق سایت رسمی فدراسیون صورت می پذیرد.

گیل ندا،  در پی گفتگوی تلفنی نناد لالوویچ رئیس اتحادیه جهانی کشتی با  دکتر افتخاری عضو ایرانی اتحادیه جهانی کشتی پس از بحث و بررسی پیرامون وضعیت کشتی در ایران، نناد لالوویچ طی پیامی مراتب رضایتمندی اتحادیه جهانی را از فدراسیون کشتی ایران از طریق دکتر افتخاری به دکتر دبیر رئیس فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود. 
در این پیام که توسط دکتر افتخاری عضو ایرانی کمیسیون بازاریابی و حمایت مالی اتحادیه جهانی کشتی اعلام شد رئیس اتحادیه جهانی مراتب‌ رضایت‌مندی خود نسبت به فدراسیون کشتی ایران را ابراز داشته‌ و از اقدامات انجام‌ شده در فدراسیون کشتی ایران برای توسعه کشتی حمایت کردند.
در همین رابطه، دکتر افتخاری گفت: نناد لالوویچ اعلام کرد که همه مسائل  مطرح شده پیرامون کشتی ایران را با دید مثبت ارزیابی و از نظر اتحادیه جهانی برخی مسائل بوجود آمده در سال گذشته رفع و حل و فصل شده است بطور ویژه از کشتی ایران حمایت می‌کند. 
لازم به یاد آوری است که با رایزنی‌های دکتر افتخاری، روابط و همکاری‌های فیمابین فدراسیون ایران و اتحادیه جهانی کشتی بهبود و توسعه یافته و تحولات ایجاد شده در زیرساخت‌های کشتی ایران بویژه کمپ‌های تیم‌های ملی و افزایش تعداد سالن‌های اختصاصی کشتی مشروحا به اطلاع رئیس اتحادیه جهانی رسیده است و نناد لالوویچ از روند توسعه زیرساخت‌های کشتی در ایران ابراز رضایت نموده است.

صفحه1 از103

درباره ی ما

پایگاه خبری گیل ندا، خبرگزاری کلانشهر رشت

آخرین مطالب

عضویت در خبرنامه

کاربر گرامی برای اطلاع از آخرین مطالب سایت، در خبرنامه گیل ندا عضو شوید.